CIA Başkanı’nın Rusya gizli ziyareti gündemi alt üst etti

CIA Başkanı Brennan’dan Rusya’ya sır dolu ziyaret gündemi alt üst etti. CIA Başkanı John Brennan, Rusya’nın başkenti Moskova’ya Mart ayı içinde gizli bir ziyaret gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Dünya dengeleri değişiyor mu?

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Oleg Syromoloyov, CIA Başkanı john Brennan’ın Mart ayı içinde Moskova’ya bir ziyaret gerçekleştirdiğini duyurunca siyasal ve politik çevrelerde bir şok etkisi oluşturdu. Oleg Syromoloyov, Brennan’ın gerçekleştirdiği ziyaretin Rusya’nın Suriye’den çekilme kararına herhangi bir etkide bulunmadığını bildirse de durumun o kadar net olmadığı, perde arkasında neler yaşandığı merak ediliyor.

Gizli ziyaretin ardından, Brennan’ın ziyaretinin sır olmadığını belirten Rus Sözcü, “Ancak, Dışişleri Bakanlığını ziyaret etmedi. Brennan, Federal Güvenlik Servisi ve bazı kişilerle görüştü” şeklinde kısa bir açıklama ile yetindi.

Sebebi hala gizli tutuluyor

Brennan’ın Moskova ziyaretinin amacı henüz netlik arz etmiyor. Bu  ziyaretin Rusya’nın Suriye’den çekilme kararını açıkladığı dönemlere rastlaması da kafalarda ayrı bir soru işareti oluşturuyor. Hele ki;  Rusya’nın Suriye’den çekilme kararının ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin Moskova’ya gerçekleştirdiği ziyaretin ardından gelmesi şüphelerin daha da belirginleşmesine sebep oluyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]