Cemil Barlas’tan İsmail Saymaz’a “ByLock” tepkisi

İsmail Saymaz ve Cemil Barlas Twitter’dan polemiğe girdi. Konu yine malum İsmail Saynaz’ın Bylock röportajı ile ilgiliydi. İki isim de birbirlerine Twitter’dan sert ifadelerle yüklendi. Cemil Barlas, Saymaz için; “hürriyet operasyonel haber yapmaya çok alışık ama doğrudan yalan haber tarihinde azdır.. bu şeref İsmail Saymaz’a a ait” diye yazdı.

Hürriyet gazetesinin muhabiri İsmail Saymaz’ın Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin kendi aralarında kullandığı şifreli mesajlaşma programı “ByLock” un patentini elinde bulundurduğunu iddia eden Türk asıllı ABD vatandaşı David Keynes ile New York’ta yaptığı röportajın yankıları devam ediyor.

Röportaj sonrasında Türk medyasında İsmail Saymaz ve Hürriyet gazetesine yönelik tepkiler oldukça yoğunluk kazanmış, Hürriyet ve İsmail Saymaz’ın ByLock’un önemini azaltmaya dönük tavır içinde oldukları yazılıp çizilmişti.

Bugün Mehmet Barlas’ın oğlu Cemil Barlas, sosyal medya Twitter’dan İsmail Saymaz’a yüklendi. Cemil Barlas, Saymaz için şunları yazdı:

“hem yalancı hem yüzsüz.. hem de bulaşık gibi vıcık vıcıklar.. pijamalının beceriksiz tetikçilerinden bahsediyorum..

manşetten yalan fetö aklama haberi yapıp bir de zımbalandın.. aydın bey sinir içinde.. hiç mi utanmıyorsun.. @ismailsaymaz

fetö ve darbe aklama uzmanı @ismailsaymaz ama 20 yıl önce baban da fetöyü yazdı diye yırtmaya çalışıyor. yemezler. iyi oku o kitabı.

hürriyet operasyonel haber yapmaya çok alışık ama doğrudan yalan haber tarihinde azdır.. bu şeref @ismailsaymaz a ait..”

cemil-barlas-tivit

İsmail Saymaz’da Cemil Barlas’a verdiği cevapla kendisini savundu. Saymaz; “yahu cemil, senin baban fethullah’i övmek için koca kitap yazdı; ne twitinden bahsediyorsun” diye yazdı.

ismail-saymaz

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]