Cem Yılmaz’ın söyleşisine alınmayan Profesör Orhan Kural’a büyük saygısızlık

Prof. Dr. Orhan Kural, Cem Yılmaz’ın gösterisinin yapıldığı İstanbul Teknik Üniversitesi(İTÜ)ye alınmadı. Cem Yılmaz’ın filmlerinde sigarayı teşvik ettiğini söyleyen Orhan Kural, Cem Yılmaz’ın gösterisine girip soru sormak istediğini söylemesine rağmen üniversite görevlileri tarafından salona alınmadı.

Orhan Kural’a bazı öğrenciler alkışla destek verdiler. İTÜ Maslak Kampüsü’nde bulunan Süleyman Demirel Kültür Merkezi’ndeki söyleşiye alınmayan Bağımlılığa Hayır Derneği Başkanı İTÜ Maden Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kural, açıklamasında Cem Yılmaz’ın “Pek Yakında” filminde “uyarıcı madde kullanımını alenen özendirdiği” iddiasıyla Cem Yılmaz hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu hatırlattı.

“BİLİRKİŞİNİN RAPORU YÜZÜNDEN DAVAYI KAYBETTİM”

Orhan Kural, bilirkişinin kendi aleyhine verdiği rapor nedeniyle davayı kaybettiğini söyledi.Bilirkişinin söz konusu raporda sigaranın markasının görünmediğini yazdığını anlatan Kural,  “Burada amaç marka değil, amaç çocukları sigaraya başlatmak. Sigara firmaları arasında rekabet yok farkındaysanız. Rekabet müşteri kazanmak. Bir insan sigaraya başladı mı ömür boyu müşteri ediniyorsunuz. Bunu ben anlayamadım. Bilirkişiye, ‘Hanımefendi, Cem Yılmaz’la kol kola bundan sonra sinemaya gidersiniz, bunu beklemiyordum. Yolu açtınız, bunlar da sponsorlardan bol bol para alıp, bu işi devam ettirecekler’ dedim. Öyle kaldı.” diye konuştu.

“Cem Yılmaz’ı kendi üniversitemde görmek istemiyordum” diyen Kural, Cem Yılmaz’ın, toplumu mutsuzluğa sevk ettiğini savundu. Cem Yılmaz’ın ısrarla sigara reklamı yapmaya devam ettiğini söyleyen Kural,  “O kadar dava açıldı, kaç kişi bunu söyledi. Son filminde yine sigara var. Savcılığa gittikten sonra hiçbir açıklama yapmadı. Ona soru soruyorum ‘Para aldın mı? Almadın mı?’. ‘Almadım’ desin. Bunu da demiyor.” diye konuştu.

“TAYYİP ERDOĞAN BÜYÜK İŞ YAPTI”

“Sigarayla savaşmak çok zor ama sağ olsun Recep Tayyip Erdoğan çok büyük bir iş yaptı.” yorumunda bulunan Orhan Kural, sadece bir öğretim görevlisi olarak masasında oturup ders anlatmayı doğru bulmadığını ifade ederek, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da öğrencilerini sigara, uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan korumak için mücadele etmeye devam edeceğini kaydetti.

Cem Yılmaz’ın söyleşisine katılamayan Orhan Kural, Cem Yılmaz için hazırlattığı “Topluma En Kötü Örnek” ödülünü salona gönderdiğini söyledi.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]