Cem Yılmaz ve Beyaz’ın 15 Temmuz sessizliği

Beyaz TV’de hafta içi sabah kuşağında ekrana gelen magazin programı Beyaz Magazin programının gündem konularından biri de 15 Temmuz darbe teşebbüsünün birinci yılında yapılan etkinliklere ünlülerin katılımı ve sosyal medya hesaplarından yaptıkları ya da yapmadıkları paylaşımlardı. Başta Ali Eyüboğlu olmak üzere programın yorumcuları 15 Temmuz’da yaşananlara dair hiçbir paylaşımda bulunmayan ünlüleri kıyasıya eleştirdiler. Programda özellikle Cem Yılmaz ve Beyazıt Öztürk’ün sessizliğine de dikkat çekilerek eleştiri getirildi.

CEM YILMAZ VE BEYAZ NEDEN SESSİZ?

Ali Eyüboğlu Beyaz Magazin programında Türk vatandaşı olan Wilma Elles’in 15 Temmuz Şehitler Köprüsüsü’ndeki etkinliklere katılmasını takdir ederek Elles’in yaptığı paylaşımı okudu. Eyüboğlu, “Wilma Elles, bu etkinliklere katılmaya mecbur değildi. O katılıyorsa Instagram hesabından börtü böcek paylaşan, sosyal medyayı aktif olarak kullanan, filmindeki her kareyi paylaşan  Cem Yılmaz’ın ülkesi konusunda da hassas olması en azından Wilma Elles’in yarısı kadar hassas olmasını bir vatandaş olarak bekliyorum” dedi.

MAHSUN KIRMIZIGÜL ÖRNEĞİ

Sözlerine devam eden Eyüboğlu, “15 Temmuz’u unutanları günü geldiğinde Türk halkının da unutacağını unutmayalım” diyerek Mahsun Kırmızıgül’ün son filmi Vezir Parmağı filminin gişede yaşadığı şoku hatırlattı.

Beyazıt Öztürk’ün sosyal medyadaki sessizliğini de eleştiren Eyüboğlu; “Beyaz oldum olası apolitik bir insandır.” diyerek canlı yayında Beyaz’ın Diyarbakırlı öğretmen olduğunu söyleyen bir kadının neden olduğu krizi yönetemediğini ve sonrasında izleyiciden canlı yayında özür dilediğini anlattı.

MEDYABEY

 

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]