Medya

Cem Küçük ‘Milliyet kapanacak’ dedi; cevap Mehmet Soysal’dan geldi

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, Milliyet gazetesinin kapatılacağı ve hayatına dijitalde devam edeceğini iddia eden bir yazı kaleme almıştı. Milliyet’in kapatılacağı iddiaları üzerine Demirören Medya Grubu ve Milliyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal açıklama yaptı. Sosyal, haberi yalanladı.

MEHMET SOYSAL MİLLİYET’LE İLGİLİ İDDİAYI YALANLADI

Mehmet Soysal, bugün Türkiye gazetesinde ve dijital ortamda yayınlanan, Cem Küçük tarafından kaleme alınan köşe yazısında Milliyet gazetesinin kapatılacağı ve yayın hayatına dijital ortamda devam edeceğine yönelik ifadeleri ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Mehmet Soysal’ın Milliyet’le ilgili dillendirilen iddiaya yönelik açıklaması şöyle:

“’Bugün Türkiye Gazetesi’nde yer alan, Milliyet Gazetesi’nin kapanarak, yayın hayatına dijital ortamda devam edeceğine yönelik asılsız gerçek dışı iddia ve ithamları bir kez daha şaşkınlık içerisinde okudum.

Daha önce de belirttiğim gibi Milliyet Gazetesi 68 yıllık geçmişi ile daima Türk basınının en önemli yayın kuruluşlarından biri olmuştur. Demirören Medya Grubu çatısı altında yayın hayatına dün olduğu gibi, bugün ve yarın da geleneklerine bağlı olarak sadece bir internet sitesi olarak değil, yazılı basın olarak da devam edecektir. Gazetemiz hakkında sürekli olarak çıkarılan asılsız haberlere istinaden son kez belirtmek isterim ki, Milliyet’in geleceğine yönelik farklı bir tasarrufumuz söz konusu değildir ve olmayacaktır.

Gazetemizin marka değerini kamuoyu ve okuyucu nezdindeki itibarını zedelemek üzere yapılan bu asılsız açıklamaları şiddetle kınamakla birlikte, okurlarımıza olan saygımız ve bu hususta onlarla aramızdaki sadakat akdine bağlılığımız sebebiyle konuyla ilgili olarak tüm hukuki ve yasal açıdan gerekli işlemlerin yapılacağını belirtmek isterim. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.’”

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün