Medya

Cem Küçük HDP’li milletvekiline tazminat ödeyecek

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, HDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu'na bir yazısında hakaret ettiği suçlamasıyla 7bin 500 TL. tazminat ödeyecek.

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, HDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu’na bir yazısında hakaret ettiği suçlamasıyla tazminat ödeyeceği öğrenildi. Filiz Kerestecioğlu, tazminatı kadın hukukçulara bağışlayacaklarını açıkladı.

CEM KÜÇÜK 7 BİN 500 TL. TAZMİNAT ÖDEYECEK

Cem Küçük’le ilgili “FETÖ-PKK-28 Şubatçı koalisyonu haddini bilecek” başlıklı köşe yazısında nedeniyle açılan hakaret davası sonuçlandı. Cem Küçük, Kerestecioğlu’na 7 bin 500 TL manevi tazminat ödeyecek.

‘KADIN HUKUKÇULARA BAĞIŞLAYACAĞIM’

Filiz Kerestecioğlu, “Bugüne kadar sürekli bir fütursuzluk ve herkese hakaret etmeyi kendisinde hak gören bir kişi kendisi. Bu nedenle tazminata mahkum edilmesi kararından dolayı memnunum. Karar kesinleşirse bu tazminatı kadın hukukçulara bağışlamayı düşünüyorum. Bu tür insanlarla mücadele eden kadın hukukçuların çoğalmasını ümit ediyorum” dedi.

Kerestecioğlu “İfade özgürlüğünü savunan bir hukukçu ve insan ve kadın hakları savunucusu olarak bunun bir ifade özgürlüğü olmadığını düşünüyorum. Bu, hukuk kararıyla da ortaya konuldu. Bu tarz sözler nedeniyle hiçbir şekilde yargılanmayacağını düşünen çok sayıda gazeteci var. Onlara da bir uyarı olacağını düşünüyorum. Bize yönelen herhangi bir hakaret takipsizlikle sonuçlanırken, Cumhurbaşkanına hakaretten yüzlerce kişi sürekli yargılanıyor ve bu nedenle sürekli ceza alıyor. Böyle bir dönemde olumlu bir karar olarak görüyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün