Cansel Elçin çocuk gelinleri anlatan filmiyle Hindistan’da ödül aldı

Cansel Elçin’in yazıp yönettiği ikinci sinema filmi “Melekleri Taşıyan Adam” Hindistan’da düzenlenen 8’inci Uluslararası Nashik Film Festivali’nde “En İyi Yabancı Film” ödülünü kazandı.

Yapımcılığını Kiproko Film’in üstlendiği, Cansel Elçin’in senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini yaptığı, Yelda Gürkan’ın cast direktörü olduğu Serkan Batçı, Ali Erkazan, Tereza Bonavetura, Kadir Özdal ve Kadir Özübek gibi oyuncuların yer aldığı “Melekleri Taşıyan Adam” filmi 8’inci Uluslararası Nashik Film Festivali’nde “En İyi Yabancı Film” ödülünü aldı.

Çocuk yaşta evliliğe farklı bir bakış açısıyla yaklaşan film Hindistan sinemasının babası kabul edilen dadasahep Phalk’ın şehri olan Nashik’te 8’icisi düzenlenen Uluslararası Film festivalinde yarışarak bu ödüle layık görüldü.

Proje 17-20 Mart tarihleri arasında ülkede düzenlenen Nashik Film Festivalin kazananları 20 Mart tarihinde düzenlenen kapanış töreninde açıklandı.

Cansel Elçin; Nisan ayı içerisinde yapılacak olan ödül törenine katılarak, filmin senaristi ve yönetmeni olarak ödülünü alacak.

Çocuk yaşta evliliğe farklı bir bakış açısıyla yaklaşan Cansel Elçin, nisan ayında yapılacak törene katılarak, ödülünü alacak.

Ünlü oyuncu Cansel Elçin’in senaryosunu  yazıp yönettiği ikinci sinema filmi olan ve çocuk yaşta evliliğe farklı bir bakış açısı ile yaklaşan “ Melekleri Taşıyan Adam” ulusal ve uluslararası festivallerde izleyicileriyle buluşmaya devam edecek. Melekleri Taşıyan Adam, İstanbul Film Festivali kapsamında 12 Nisan’da Beyoğlu Sineması’nda izleyicisiyle buluşacak.

Oyuncunun daha önce senaryosunu kendisinin yazdığı ve yönetmenliğini de üstlendiği diğer filmi ise Papillon adlı kısa bir filmdir.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]