Caner Erkin sezona veda mı etti? Son dakika sağlık durumu

Dün gece Beşiktaş-Antalyaspor maçında sakatlanarak sol aşin tendonu kopan Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin ameliyat oldu. Spor camiasında üzüntü ile karşılanan bu durum sonrasında Caner Erkin’in sezona veda edip etmediği konusu da gündeme geldi. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve ameliyatı gerçekleştiren Doktor Sarper Çetinkaya, Caner Erkin hakkında son dakika açıklamaları yaptılar.

Beşiktaş-Antalyaspor maçı sırasında üzücü bir sakatlık yaşayan Caner Erkin Fulya Acıbadem Hastanesi’ne kaldırıldı ve acil ameliyata alındı. Maç biter bitmez hastaneye gelen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman basın mensuplarına açıklama yaptı:

“Gayet iyi, ben gördüm. Ameliyatı başarılı geçti. Şanssızlık, nazar değdi diyelim. Ama futbolun içerisinde var bunlar. Beşiktaş takımının kadrosunun geniş olması da böyle şeylerin olabilme ihtimalini gözönüne alınarak yapılıyor zaten. Benim üzüntüm oyuncum ile alakalı. Allah beterinden saklasın. Olanda hayır var diyelim. Şu anda oyuncunun ne zaman döneceğinden daha önemlisi insani tarafının sağlığının ve moralinin iyi olması.” ifadelerini kullandı.
“Sezon sonuna yetişir mi yetişmez mi zaman gösterecek”

Yaklaşık bir buçuk saat süren başarılı ameliyatın ardından Caner Erkin’in sağlık durumu hakkında Acıbadem Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Sarper Çetinkaya, Erkin’in durumu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Talihsiz bir şekilde Caner’in sol aşil tendonu koptu. Tabi hepimiz üzüldük. Hemen acil bir şekilde hastaneye gelip ameliyatını yaptık. Gayet başarılı geçti. Şu an keyfi de iyi. Tabi ilk başta çok morali bozuldu. İsyanları da vardı kendine o talihsizlik nedeniyle. Çünkü aşil tendon kopuğu bir sporcunun hayatında 5-6 aya mal olabilecek bir süreç. Onun da farkında. Önemli olan sonu iyi olsun. Ayağında bir cihaz var onunla 2 ay yürüyecek. 1 ay sonra basmaya başlar. Tahminen 4’üncü ve 5 inci ayda her şey yolunda giderse koşulara falan başlamayı düşünüyoruz. Sezon sonuna yetişir mi yetişmez mi zaman gösterecek.”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]