GündemMagazinYaşam

Canan Karatay veganlık açıklaması nedeniyle hedef tahtasında…Hoca’ya bir sert tepki daha

Prof. Dr. Canan Karatay’ın en son Habertürk TV’ye yaptığı “Vegan tahıl beyinli demek” açıklamasına Türkiye’deki tanınmış veganların tepkileri gelmeye devam ediyor. Melis Alphan, Ömür Gedik ve Leman Sam’dan sonra şimdi de Prof. Dr. Orhan Kural, oldukça ağır sözlerle Canan Karatay’a yüklendi.

CANAN KARATAY’A SERT TEPKİLER GELMEYE DEVAM EDİYOR

Karatay’ın açıklamalarına yönelik olarak sosyal medya hesabından ağır ifadeler kullanan Orhan Kural, paylaşımında”Siz onlara tahıl beyinli derseniz ben de et yiyenlere leş beyinli diyorum” diye yazdı.

Kural, dikkat çeken paylaşımında “Canan Karatay hocam bu sefer olmadı. Yanlış yaptınız. Yıllarca bir dostluğumuz vardı. Nasıl veganlara saygı duymazsınız? Siz onlara tahıl beyinli derseniz ben de et yiyenlere leş beyinli diyorum. Size cevabımı haftasonu YouTube kanalımda açıklayacağım.” ifadelerini kullandı.

KARATAY VEGANLIK İÇİN NE DEMİŞTİ?

Hatırlanacağı gibi Canan Karatay, tepkilere neden olan açıklamasında veganlık için ““Tahıl yersek koyun gibi oluruz. Tahıl yersek tahıl beyinli oluruz. Vegan demek tahıl beyinli demek. Veganlar kısa ömürlüdür. Veganlar yalnız tahıl yiyor tavşan ve koyun gibi. Veganlık hastalıktır” açıklamasında bulunmuştu.

Karatay’ın bu açıklamasına sosyal medyadan itirazlar yükseldi.

KİM NE TEPKİ VERDİ?

Gazeteci Melis Alphan, Karatay’ın bu açıklamasına sert cevap verenlerdendi. Alphan, “Medyanın yarattığı balonlardan biri. Sensin tahıl beyinli” açıklamasıyla Karatay’ı hedef aldı.

Sonrasında hayvan hakları konusunda duyarlılığı ile tanınan Ömür Gedik‘ten açıklama geldi. gedik Karatay için “Canan Karatay yaşam hakkına saygısı ve vicdanı olmayan tam bir şarlatan… Tahıl beyinli dediği Veganlar ve koyunlar da ondan daha zeki bence..” şeklinde çok sert tepki verdi.

Karatay, Leman Sam‘ın da hedefindeydi. Sam, “Kimse kimseyi beslenme biçimi üzerinden eleştirip hakaret edemez, ben Karatay’a et beyinli demiyorum, onun önerileri umurumda değil, o çok zeki olduğu için paralarını telefon dolandırıcılarına kaptırdı, beni kimse böyle tuzaklara düşüremez, Karatay Canan???” şeklinde açıklama yaptı.

Tepkiler bununla da sınırlı kalmadı. Bu sefer Prof. Dr. Orhan Kural yaptığı açıklama ile Karatay’ı hedef tahtasına oturttu. Kural, Karatay için “Canan Karatay hocam bu sefer olmadı. Yanlış yaptınız. Yıllarca bir dostluğumuz vardı. Nasıl veganlara saygı duymazsınız? Siz onlara tahıl beyinli derseniz ben de et yiyenlere leş beyinli diyorum” ifadelerini kullandı.

MEDYABEY

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı