Canan Danyıldız gazeteciliği(!) hangi akla hizmet ediyor?(Medyabey-Analiz)

MEDYABEY-ANALİZ

Posta gazetesinde sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz ile yaptığı röportajla gündeme gelen Canan Danyıldız, eleştirilerin hedefi oldu. Kerimcan Durmaz’la banyo küvetine çıplak olarak giren Danyıldız, Ayşe Arman’ın Türk medyasında moda haline gelen tavrını iyice abarttı. Öyle ki Danyıldız’ın röportajlarında muhatapları değil kendisi konuşuluyor.

Kerimcan Durmaz röportajında özellikle fotoğraflarıyla olay haline gelen Canan Danyıldız, geçenlerde Alişan’la benzer kareler çektirmiş, yine röportajından çok kendisi gündeme gelmişti.

Danyıldız’ın abartılı tavrı nedeniyle gazeteciliği sorgulanır hale geldi. Özellikle sosyal medyada röportaja büyük tepki gösterilerek yapılan işin gazetecilikle alakasının olmadığı yönünde çok sayıda paylaşım dikkati çekti.

 

Canan Danyıldız, son röportajında Kerimcan Durmaz ile verdiği pozlardan dolayı sosyal medyadan büyük tepki almasına neden olan o olay poz banyo küvetinde çekilmişti.

Sosyal medyada verilen tepkilerin ortak fikri ise ünlü olmak için gazeteciliğin araç olarak kullanılmaması gerektiği yönündeydi.

Eleştiriye konu olan mesele sadece fotoğraflar da değil. Danyıldız’ın ropörtajlarının içeriği de tartışmaya açık. Örneğin, gay bir profil olan Kerimcan Durmaz’ın ropörtaj başlığı: Çok Eşli Bir Muhafazakarım!”.. Toplumun büyük bir kesimini temsil eden muhafazakarlığın bu biçimde kullanılması da başka bir sorunu beraberinde getiriyor.

Durmaz, kendini şöyle ifade ediyor:  ‘Muhafazakarım, Kuran okuyup namaz kılıyorum, gerçek hayatımı yansıtsam yer yerinden oynar’…. Ropörtajda Durmaz’ın ağzından verilen mesajların provoke edici yanı dikkatlerden kaçmıyor.

Danyıldız’ın tartışma yaratan röportaj fotoğrafları Alişan ve Kerimcan Durmaz röportajlarıyla sınırlı değil. Canan Danyıldız’ın daha önce Fatih Ürek, Pascal Nouma, Seren Serengil gibi isimlerle yaptığı röportajlarda vücudunu cesurca sergilemesi, gazetecilikle bağdaşmayan, mesleği erozyona uğratan bir hamle değerlendirmesini kaçınılmaz kılıyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]