Çamlıca Gişeleri modernleşiyor!..

Harabe görüntüsü olan Çamlıca Gişeleri kaldırılıp yerine modern konstrüksiyon gişeler geliyor. Çamlıca gişelerinde trafik çilesi nihayet bitiyor. Çamlıca Gişeleri’nde yeni dönem… Serbest geçiş sistemi kurulması için start verildi.

Çamlıca gişelerinde Serbest Geçiş Sistemi (SBS) için çalışmalar başladı. Çamlıca Gişeleri’nde 4 gişe trafiğe kapatılıyor; 30 Ağustos’ta bitmesi öngörülen çalışmalar havadan görüntülendi.

Çamlıca Gişeleri’nin yıkılarak serbest geçiş sistemine geçilmesi için çalışmalar başladı. Gişelerin iki şerit İstanbul, iki şeridi ise Ankara istikameti olmak üzere 4 şeridi trafiğe kapatıldı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın açıklamasının ardından Çamlıca Gişelerinde serbest geçiş sistemine geçiş çalışmaları başladı. TEM otoyolunun İstanbul istikameti ve Ankara istikametine olmak üzere toplamda 4 şerit trafiğe kapatılarak bölgedeki gişelerin yıkılması için işlemler başladı.

Yer yer çökmelerin gözlendiği Çamlıca HGS ve OGS gişeleri tek bir konstrüksiyon (tak) altında birleştiriliyor. 

İlk etapta gişelerin trafiğe kapatılmasının ardından gişelerin üzerindeki tabelalar sökülerek gişeler yıkılacak. Ardından ise hızlı geçiş sistemi çalışmaları başlayacak. 30 Ağustos’ta tamamlanması planlanan çalışmaların ardından Fatih Sultan Mehmet köprüsü, Mahmutbey gişeleri ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün ardından Çamlıca Gişelerde de serbest geçiş sistemine geçilmiş olunacak.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]