Çağla Şikel “darbeye neden sessiz kaldın?” tepkilerine isyan etti

Çağla Şıkel, darbeye teşebbüsü karşısında  ‘neden sokağa çıkmadın?’ tepkileri üzerine konuştu. Darbe girişiminin ardından da birçok ünlü isim takipçileri tarafından sessiz kaldıkları için eleştirildi. Bu ünlülerden birisi de  Çağla Şıkel’di. Şikel’i takipçileri ‘neden sokağa çıkmıyorsun’ diye eleştirince o da açıklama yapmak zorunda kaldı. Peki, Çağla Şikel, “neden sessiz kaldın?” itirazları için ne dedi?

‘O jet sadece senin tependen mi geçti, o ezanları sadece sen mi duydun, benim ailem çoluğum çocuğum yok mu’ diye adeta isyan eden Çağla Şıkel, kişisel  Instagram hesabından şunları paylaştı:

“SİZE NE BENİM TARAFIMDAN TARAFSIZLIĞIMDAN!”

“Sustum sustum ama dayanamadım… Huyum kurusun bir yerde patlıyorum. Birkaç gündür abuk sabuk yazan vatandaşlara sözüm! Siz ki insanları ünlü veya halk veyahut da polis ya da asker diye ayıransınız, bana mı ya da bize mi hesap soruyorsunuz?

İyi ki tanınmışız iyi ki televizyona çıkıyoruz, ulan biz insan değil miyiz? O jet sadece senin tependen mi geçti? O ezanları sadece sen mi duydun? Benim ailem çoluğum çocuğum yok mu? Benim nefesim kesilmedi mi? Ben o patlamalarla yerimden hoplamadım mı, yan gelip yattım mı?

Çocuklarım yanımda değildi diye sevineyim mi üzüleyim mi, şükür mü edeyim bir başıma? Ben düşmedim mi, ekmek makarna peşine? Dolabıma bakmadım mı, neyim var neyim yok diye? Yarın nasıl bir ülkeye uyanacağız endişesi yaşamadım mı? Ben insan değil miyim, illa size açıklama yapmak zorunda mıyım?

Size ne benim tarafımdan, tarafsızlığımdan? Önce insan olun oturun bana veya ünlülere çemkireceğinize dua edin ülkemiz için hayatını kaybeden insanlar için! Ha bir de af dileyin haklarını yediğiniz, insanlıklarını bilip bilmeden sorguladıklarınız için.”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]