BURÇİN ŞİMŞEK: TV DÜNYASINDA KİMSE KİMSEYE HAYRINA EL VERMEZ!(MEDYABEY-ÖZEL)

Onu ekranlardan artık iyice tanıyoruz. Haber bültenlerinden sağlık programına varıncaya kadar sunmadığı program neredeyse kalmadı.

Burçin Şimşek’in 360 TV’de ekran macerası tam gaz devam ediyor. O, bu yoğunlukla yetinmeyip Milliyet TV eki için televizyon dünyasının ünlü isimleriyle röportajlar yapmaya devam ediyor.

İşte, ekranların başarılı ismi Burçin Şimşek’le yaptığımız özel röportaj:

-Ekran maceranın başlaması konusunda müteşekkir olduğu isimler var mı?

-Hiç kimseye müteşekkir falan değilim. Eskiden kibarlık olsun diye bir isim telaffuz ederdim artık o da yok. Bu piyasada kimse kimseye babasının hayrına el vermez. Bana meslek hayatım boyunca destek olan isimler var onları asla unutmam. Vehbi Dinçcan, Sacit Aslan, Aykut Işıklar ve Ali Eyüboğlu.Yaptığım her işe destek olmuş ve yazmışlardır. Çok sevdiğim insan var piyasa da ama kimseye minettar falan değilim. Eşek gibi çalıştım hala da çalışıyorum. Kendi çabanla gelebileceğin en iyi yerlere geldim, şükürler olsun.

burcin-simsek-1

-Uzun zamandır ekrandasın ne bileyim şöyle bir metal yorgunlu falan var mı?

 

– Metal, mental, ruh, beden her ne dersen de adına. Yorulmadım artık bittim. Sen beni 21 yaşında tanıdın. Hayat doluyduk hepimiz. Neşe vardı sözümüzde, özümüzde.Yaş ilerledi, hayat sertleşti, sorumluluklar, beklentiler arttı. Dünya’nın gerçeklerinin değişmeyeceğini anladığın andan itibaren başlıyorsun yaşlanmaya ya da yıpranmaya. İşte ben de bunu anladığımdan beri yaptığım işi mutsuz yapıyorum. Umut kalmadı çünkü. Bak geçen ay gittim Filistin’e o çocukları sevdim, öptüm ama şimdi yoklar. Biliyorum ki öldüler. Artık bunları tolere edebilecek güçte değilim. Her haber sonrası içim acıyor.

-Kafanı nasıl boşaltırsın; zihnini sıfırlamak için kendine özgü yöntemlerin var mı? 

-Ben kendimi bildim bileli esma(Allahın isimleri) okurum. Sayıyla ve tesbihle içim daraldığı anda elime tesbihimi alır okumaya başlarım. Daha iyi durumdaysam kitap okurum, film izlerim. Ama esas mutlu olma yolum Dünya’yı gezmek. Son 8 yılda Dünya’nın yarısını gezdim. Değişik kültürler deli gibi etkiliyor beni. En çok süründüğüm ülke neresi ise orası listemin başında.

-Hangi ülkelermiş onlar?

Aslında Avrupa dışında kalan her yer. Bangkok, Kudüs, Beyrut mesela…Zor coğrafyaları seviyorum. Lüks hayatları izlemek bana göre cazip değil. Lüks burada da var.

 -Sana göre spikerliğin zorlukları neler? O zorluklardan dolayı “keşke spiker olmasaydım” dediğin oldu mu?

-Spikerliği gerçek anlamda yapanlar için elbette zorlukları var. Bizim gibi dişiyle tırnağıyla yapanlar esas zorlukları yaşadı. Bir kere “haberdar olmak” zorundasın. Bilmemek gibi bir hakkın yok. Kendini donatmak zorundasın. Bak hatırlarsın belki ben 23 yaşında o zamanın en iyi kanalı olan Kanal 6’da Ana Haber koltuğuna oturdum. Bilgisayar, internet, cep telefonu falan rüyaydı henüz. Her gün sayfa sayfa özet çıkarırdım gazetelerden. Dosyalar dolusu. Çünkü “olmak” zorundaydık. Kimsenin ablası, yeğeni, sevgilisi olmayınca mecbursun olmaya.

 -Televizyonculukta içinde ukde kalan birşey var mı?

burcin-simsek-3

– İşte kilit nokta bu. Hiç bir şey yok. En genç yaşta bir spikerin olabileceği en üst noktaya geldim. Kanal D’de kadın programından, Cine5’te eğlenceye, Show tv’de sabah haber programından, sağlık programına kadar her işi yaptım. Amaç yoksa mutluluk da yok. Dümen çevirmek lazım, yeni denizlere açılmak lazım.

 -TV ile aran nasıl, neler izlersin?

-Müge Anlı, bu piyasada beni yıllardır hayal kırıklığına uğratmamış gerçek dostlarımdan biridir. Evdeysem Müge’yi izlerim hatta yayın esnasında sürekli mesaj atar fikirlerimi paylaşırım. Onun dışında kendi kanalıma bakarım haberler için 360 TV’ye. Akşam da eğer dışarda değilsem film izleriz kızımla.

-Dizi izler misin?

-Pehlivan tefrikası gibi uzatmasalar elbette izlemek isterim. 130-140 dakika dizi mi olur Şadan? Beyin duruyor, algı zayıflıyor. Konu hep aynı;  ortada bir kız var ki muhtemelen fakir, bir de tek işi bu kızı kovalamak olan çok zengin iki erkek. E yeter ama bu kadar da değil. Ben Ahmet Kural ve Murat Cemcir’ciyim. Zeka var çünkü, sürpriz var adamlarda. Bir de Acun’un yaptığı işleri severim.

Ekranda görmek istemediğin program türleri var mı? 

– Var ama kimseyi de kırmak istemem. Evlilik programlarını desteklemiyorum. Her şeyden önce ayıp buluyorum. İnsan çok değerli bir varlık o şekilde teşhiri beni utandırıyor.

-Zapkolik misin? Tv kumandasını anasından doğduğuna pişman eder misin? 

-Yok yok benim boş zamanım çok az, ya yayın yapıyorum ya da Milliyet TV için röportaj. Bizim evde TV kumandası çok rahat.

-Çok güzel bir kızın var. Birbirinizle iletişiminiz nasıl? Jenerasyon çatışması yaşıyor musunuz evde?

berhan-simsek-3

-Çok güzel değil mi? Kuzguna yavrusu misali. Burçin olarak bir Allah’a bir de kızıma aşığım. Hayatta çektiğim tüm sıkıntıların mükafatıdır Aslı Alime. Sıkıntı dedim ama sağlıkla ilgili problemlerimden bahsettim. Şükür başka bir şey yok. Aslı ile biz yol arkadaşıyız.

Ben ve Berhan yaklaşık on yıl önce ayrıldık. Aslı o zaman 5 yaşındaydı. Birlikte büyüdük. Çok olgun, akıllı ve dürüst bir kız. O beni yönlendiriyor ben onu değil. Deli gibi eğleniyoruz birlikte. Bugüne kadar bir kez sesimi yükseltmek zorunda bırakmadı beni. Baba etkisi çok büyük o kadar çok sevdi ve ilgilendi ki Berhan, Aslı’nın bunalıma girmeye de sorun çıkarmaya da sebebi olmadı. Çocuğun anne ile babasının aynı evde olması değil onu mutlu kılan, aynı kafada ve amaçta olması. Biz evladımızı birlikte yetiştirdik.

-TV konusunda hiç kavga ettiğiniz oluyor mu?

-Aslı’yla mı? Kavga asla. Bizim evimizde ses yükselmez. Madem sordun söyleyeyim kızım kesinlikle bu işi bırakmamı istiyor. Çünkü bu kadar yoğun çalışmamı gereksiz görüyor.

-Berhan Şimşek’le ayrıldınız. Peki arada bir görüşüyor musunuz?

Ara ara didişsek bile evli olduğumuz dönemden çok daha iyi geçiniyoruz. Ben anne olarak o da baba olarak görevlerini yaptığı müddetçe neyi paylaşamayacağız ki?

MEDYABEY/ÖZEL

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - bilgi@medyabey.com