BURADA LAF ÇOK’TA EĞLENCE VE HÜZÜN BİRARADAYDI

Yakın zamanda, “Çirkin” albümüyle müzikseverlerle buluşan Mert Tünay, Mesut Yar’ın “Burada Laf Çok” programına konuk oldu. Programın diğer konukları Metin Arolat, Karolin Fişekçi ve Hakan Akkaya’ydı. Program boyunca yapılan neşeli sohbetlerin yanı sıra ölüm yıl dönümü olan Nazım Hikmet Ran ve Ali İsmail Korkmaz anıldı.

“TÜM TÜRKİYE SENİ TANIYORMUŞ, BİR BEN TANIMIYORMUŞUM!”

Mesut Yar; programında sanat ve medya dünyasından ünlülerin, Mert Tünay hakkındaki fikirlerini esprili bir dille anlatan videosunu ekranlara getirdi. Videoda, Kenan Doğulu, Beren Saat, Ozan Doğulu, Can Bonomo, Erdil Yaşaroğlu, Tuba Ünsal, Hayko Cepkin, Teoman ve Türkan Şoray ve daha birçok isim var. Video, Türkan Şoray’ın “Mert hakkında konuşmak bile istemiyorum.” demesiyle son bulunca Mesut Yar, “Biz kimi konuk etmişiz de haberimiz yokmuş. Tüm Türkiye seni tanıyormuş, bir ben tanımıyormuşum.” dedi.

“ALBÜMÜ ERTELEMEMİZİN SEBEBİ GEZİ OLAYLARI!”

Program boyunca müzik hayatı ile ilgili açıklamalarda bulunan Mert Tünay, 15 senedir profosyonel olarak müzik yaptığını fakat albümünün daha yeni çıktığını söyledi. Uzun bir süre, müziğin mutfağında emek harcayan Tünay, gerekli birikimi yaptıktan sonra artık sahnede olmak istediğini söyledi. 1 sene önce “Güzel” adlı single’ını çıkaran Tünay, Gezi olayları sebebiyle “Çirkin” adlı albümünün çıkışını bir süre ertelediğini belirtti.

“DEVAMLI BİR ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ ANIYORUZ, PERFORMANS YAPMAK İÇİMİZDEN GELMİYOR!”

Programa akustik ekibiyle katılan Mert Tünay, bu aralar performans yapmanın içinden gelmediğini şu cümlelerle açıkladı: “O kadar tatsız bir memleket haline geldik ki. Performanslar yapıp, sahneye çıkmak istiyoruz ama içimizden pek de gelmiyor açıkçası. Bu aralar devamlı bir ölümün yıl dönümü. Bahsettiğim ölümler, eceliyle ölen insanların yıl dönümleri değil.” dedi.

“19 YAŞINDA DÖVÜLEREK ÖLDÜRÜLEN BİR ÇOCUK İÇİN ‘AMA’ İLE BAŞLAYAN BİR CÜMLE KURMAYIN!”

Programın sonunda programa katılan tüm konuklar ölüm yıl dönümü olan Ali İsmail Korkmaz’ı andı. Mert Tünay, konuyla ilgili olarak: “Bir tarafta durmadan konuşmak istiyorum. Politik görüşü ne olursa olsun, neyi desteklerse desteklesin önemli değil. Bir kişinin bile fikrini değiştirsem yeter. 19 yaşında sokakta dövülerek öldürülen bir çocuk için, “ama” ile başlayan cümleler kurmayın.” dedi.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]