Bülent Ersoy darbe girişimi için neler söyledi?

Bülent Ersoy’dan darbe girişimi açıklaması…Bülent Ersoy, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi hakkında açıklamalarda bulundu. 12 Eylül 1980 darbesiyle 8 yıl boyunca sahne yasağı konulan Türk Müziğinin Diva’sı Bülent Ersoy, önceki akşam alışveriş yapmak için geldiği Nişantaşı’nda görüntülendi.

BÜLENT ERSOY’DAN 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ AÇIKLAMASI

Ünlü sanatçı Bülent Ersoy,  15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi için ilginç açıklamaların altına imza attı.  “Darbe tramvasını üzerimden atamıyorum, hiç iyi değilim. Yapılan darbe girişimini aklım almıyor, kabullenemiyorum. İnşallah bu darbe son olur. Darbe sonrası Allah’tan hem halkımız hem de siyasiler çok itidalli davrandı. Onları kutluyorum, yoksa daha beteri olabilirdi” ifadelerini kullanan Diva, yaptığı açıklamayla darbeyi savuşturan halkın fedakarlığını teslim etti.

“ASKER DE BİZİM POLİS DE”

“Asker de polis de bizim” diyen Bülent Ersoy, “Türk halkı bunu hak etmedi ama çocuklarımıza sahip çıkmamız lazım” açıklamasıyla takdirleri topladı.

Darbe teşebbüsü açıklamasıyla bir anda dikkatleri üzerine çeken Diva, Cuma günü Kıbrıs’ta konser verecek. ‘Diva’, konser dönüşü Bodrum’daki yazlığına gidip tatil yapacağını söyledi.

BÜLENT ERSOY 1980 DARBESİ VE SONRASINDA NELER YAŞADI?

İzmir Cumhuriyet Savcılığı, Ağustos 1980’de İzmir Fuarı’nda seyircilerden gelen tezahürat sonrası göğüslerini açan Bülent Ersoy hakkında soruşturma açmıştı.

45 GÜN CEZAEVİNDE YATMIŞTI

Eylül 1980’de Kordon’daki evinde bir hâkime hakaret edince tutuklanan Bülent Ersoy, Buca Cezaevi’nde 45 gün hapis yatmıştı. 12 Eylül darbesi sonrası sahne yasağı alırken, 8 yıl süren yasak 8 Ocak 1988 tarihinde kaldırılmıştı.

Aşağıdaki fotoğrafta 1980 yılında Evine gelen hâkime hakaretten 11 ay hapis cezası alan Bülent Ersoy, Buca Cezaevi’ne götürülüyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]