Bülent Arınç’tan gençlik dizilerine ağır eleştiri

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ilginç açıklamalarıyla gündemde. İffet konusuyla ilgili konuşurken ” ..kadın herkesin içinde kahkaha atmayacak” diye konuşan Arınç’a özellikle sosyal medyadan çok sayıda tepki geldi. Yapılan yorum ve esprilerin ardı arkası kesilmedi.

Son zamanlarda Türkiye’de ahlaki bir çöküntünün yaşandığını ifade eden Bülent Arınç : “Çok şiddetli tepki vermeye başladı insanlarımız. Bonzai veya benzerleri alıcı buluyor, müşteri buluyor. Gençlerimizi çökertmek istiyorlar. Ahlaksızlık, fuhuş bir bataklık haline geliyor. Çocuklarımız, gençlerimiz cinsel yönelimlerinde çok kötü noktalara gidiyorlar. Türkiye’de buluğ yaşı, ergenlik yaşı çok küçüldü. Bu kızlarda neredeyse 9- 10 yaşlarına, erkeklerde de 11- 12 yaşına kadar küçüldü. Biz karısını 40 yerinden bıçakladıktan sonra sokak ortasında bırakan bir ahlaksız kocayı bu güne kadar duymamıştık. Sevdiğini bırakan, üstünden taksisiyle geçen edepsiz, vicdansızları hiç büne kadar duymamıştık. Çocuklarının önünde cinayet işleyen vicdansızları bugüne kadar duymamıştık. Asıl yapılması gereken sizlerin iyi örnek olmasıdır. Onları iyi yetiştirmeliyiz.”

İFFET SADECE BİR İSİM DEĞİL

Sözü büyük kanallardaki gençlik dizilerine getiren Bülent Arınç, “bir kaç özel televizyonun hazırladığı gençlik dizileri 13- 20 yaşları arasındaki gençleri sadece sekse bağımlı olarak yetişmesine neden oldu. Bunların sadece isimlerini vermiyorum ama yedi sülalesini biliyorum” şekli,nde konuşan Arınç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bunlar bu toplumu çökertmekle vazifeli bir iş yaptığını zannederken çocukları kıyafetlerinden, konuşmalarından, anne-babalarıyla, arkadaşlarıyla olan ilişkilerine kadar bunu bozmaya çalışan ve buna maksatlı olarak yapanlar vardır. Bizler inanmış birer müslümanlar olarak Kuran’ı içindeki hükümleriyle, Peygamber Efendimiz’in Hadis-i Şerif’leriyle mutlaka okumalıyız. Haya meselesi çok önemlidir. Kadın da olsa daha da güzeldir. Erkekler için de haya geçerlidir. İffet çok önemli. Sadece bir isim değil Kadın için de bir süstür, iffet. Erkek için de bir süstür. İffetli olacak. Erkek de olacak. Zampara olmayacak. Eşine bağlı olacak. Kadın ise o da iffetli olacak. Mahrem- namahrem bilecek. Herkesin içerisinde kahkaha atmayacak. Bütün hareketlerinde cazibedar olmayacak, iffetini koruyacaksın.”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - bilgi@medyabey.com