Brüksel’de üç patlama: 13 Ölü 25 Yaralı

Belçika’nın başkenti Brüksel’de havalimanında 2 ayrı patlama meydana geldi. Olayda NBC kanalının Polis yetkililerine dayandığırdığı habere göre patlamalarda en az 11 kişinin öldüğü 25 kişinin yaralandığı bildirildi.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de art arda üç patlama meydana geldi. Patlamalarda 13 kişinin hayatını kaybettiği, 25 kişinin de yaralandığı belirtildi. Belçika televizyonu VRT, Brüksel Havalimanı’ndaki saldırının intihar saldırısı olduğunu bildirdi.

 

lk iki patlama, Zaventem Havalimanı’nda saat 08:00 sularında meydana geldi. Canlı bomba saldırısı olabileceği ihtimali üzerinde durulan patlamada yolcular güvenlik gerekçesiyle pistlere alındı. Bu patlamaların ardından metroda da patlama meydana geldi.

Patlamanın biri apronda, diğeri terminal binasında meydana geldi. Bir görgü tanığı patlamalardan birinin American Airways’in bürosunun bulunduğu yerin yakınında olduğunu iddia etti.

Binanın dış camlarının tamamen kırıldığı, havalimanı tavanında kısmi çökme meydana geldiği ifade ediliyor.

Patlamanın ardından havalimanı karşısında bulunan otel, sahra hastanesine çevrildi. Yaralıların tedavisi burada yapılıyor.

Havalimanında bulunan yolcular ise güvenlik gerekçesiyle pistlere alındı.

Belçika’nın başkenti Brüksel’deki Zaventem Havalimanı’na doğru giden tren seferleri durduruldu. Havalimanına giden tüm yollar da kapatıldı.

 

TÜM UÇUŞLAR DURDURULDU

Zaventem Havalimanı’nda tüm uçuşlar durdurulurken, havalimanına gelmesi daha önce planlanan uçuşlar başka havalimanlarına yönlendirildi.

Patlama Sırasında THY Uçağı Aprondaydı

THY’nin Brüksel – İstanbul seferini yapan TK 1942 sefer sayılı uçağı Brüksel Havalimanı’ndan kalkamadığı gelen haberler arasında.

Patlamanın, uçağa yolcu alımından kısa süre sonra meydana geldiği öğrenildi.Patlamanın yaşandığı saatlerde yolcu alımını bitiren ve körükten ayrılan, Türk Hava Yollarının Bürüksel- İstanbul seferini yapan A 321 tipi TK 1942 sefer sayılı uçak, Brüksel Havalimanı’ndan kalkamadı. Uçağın ne zaman kalkacağı henüz belli olmazken, Türk Hava Yollarının İstanbul- Bürüksel seferini yapan uçağı da Amsterdam’a yönlendirildiği belirtiliyor.

Havalimanında meydana gelen çifte patlamanın ardından bu kez de AB kurumlarına yakın bir metro istasyonunda patlama gerçekleşti.

Havalimanındaki patlamalardan hemen sonra Belçika’da ülke genelinde güvenlik seviyesi en yüksek nokta olan 4’e çıkarıldı.

PARİS SALDIRGANI BRÜKSEL’DE YAKALANMIŞTI

13 Kasım 2015’te meydana gelen ve 130 kişinin ölümüyle sonuçlanan Paris saldırılarını gerçekleştiren Salah Abdeslam, geçtiğimiz cuma günü Belçika’nın başkenti Brüksel’de yakalanmıştı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]