Börü: Türküm demekten mutlu olanların öyküsü

Alper ÇAĞLAR öyle bir şey yapmış ki; Türk televizyon tarihinde dönüm noktası olacak gibi. Evet; “BÖRÜ” yirmi sekiz şubatta başlıyor. Burada Alper ÇAĞLAR kadar Star TV’ yi de kutlamak gerekiyor. Ülkenin içinde bulunduğu konjektür gereği içinde Osmanlı askeri motifleri bulunmayan dizi yayınlamak, hele ki asker – polis dizileri yayınlamak; bunlara bütçe ayırmak büyük cesaret.

Fragmanlara bakınca Alper ÇAĞLAR’ ın çıtayı ne kadar yukarıda tuttuğu belli oluyor. Yapımın bu kadar beklemesinin sebebi de bu olsa gerek. Börü’nün bütün bölümleri 60’ar dakikalık olacak. Ve final bölümü sinemaya gelecek. Yani denilebilir ki daha önceden birçok yönetmenin denediği sinema finalini Alper Çağlar da deneyecek. Dört gözle bekliyorum şahsen.

Abuk sabuk asker dizilerinden sıkılanlara yani benim gibilere bire bir gelecek diyebiliriz. Tek temennim tek bir düşmana kilitlenip bilmem kaç bölüm peşinde koşmamaları. Zira bu yönde ilerleyen diziler belli bir süre sonra sıkıcı olmaya başladı. Daha önce bunu anlatmıştık. “Uzaktan Komando” kaymakamlar da olmaz umarım dizide.

Şaka bir yana Alper ÇAĞLAR bu projeyi sadece DAĞ serisinin beyaz perdedeki başarısına güvenerek üstlenmemiş gibi duruyor. Nitekim benzer şekilde beyaz perdeden ekrana uyarlanıp çuvallayan yapımlarla dolu. Örnek verecek olursak Şevkat YERİMDAR. Maalesef beyaz perdenin bıçkın delikanlısı ekranda lolipop oldu diyebiliriz.

 

Bütün bu olumsuz örnekler karşımızdayken bize Türk’üm demekten mutlu olanları izleteceği için Çaglararts ve İnsignia yapıma;

Erdal BOLAT

Yunus Emre UÇAR

Ersin YILDIRIM

Gültekin TIRPAN

Mahmut BİLGİN

Tayfun YÜCE

Nuriye AK

Fatma AVLAR adına sonsuz teşekkürler…

DENİZ EGEMEN/MEDYABEY

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Etiketler: , ,

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]