Bodrum’da 50 kuruşluk suya 15 lira fiyat!

Yaz gelmesiyle magazin dünyasının kalbi  Bodrum’da atmaya başladı. Her sezon bu gerçek durum değişmiyor. Ünlülerin adeta akın ettiği Bodrum’daki, eğlence mekanları yine şişirdikleri fiyatlarıyla konuşulmaya başladılar.

Hatırlanacağı gibi dünyaca ünlü İngiliz top model Kate Moss, Bodrum’daki bir mekanda lahmacun ve ayranın 75 liraya satıldığı Türkbükü’nde 7 bin liralık hesaba isyan etmesiyle medyanın gündemine gelmişti.

Bodrum’daki hesap soygunu dolu dizgin devam ederken yetkililer ortaya çıkan keyfi durumun ve denetimsizliğe bir çare bulunmasının vaktinin gelip geçtiğini ileri sürüyor.

En son yarım litrelik 50 kuruşa satılan suyun bile 15 liradan satılması Bodrum’da göz göre göre kazıklanmanın herkes tarafından kanıksandığını ortaya koyuyor. Kimi eğlence mekanlarında 50 Kuruşluk suyun 15 liradan satılmasına ‘kazıklanmanın’ belgesi olarak bakılıyor.

Sosyetenin tatil cenneti Bodrum,  sosyetiklerin de artık şikayetlerinin yeni adresi haline geldi. İşin suyunu çıkartan işletmeler, son dönemde dudak uçuklatan fiyatlarıyla dikkat çekiyorlar. Türkbükü’ndeki bir mekanda geçen yıl 50 liraya satılan lahmacun ve ayranın fiyatı 75 liraya yükseltilmesi tepki çekti. Turistler bile cep yakan hesaplar karşısında yakalarını silkiyor. Bunun en çarpıcı örneği geçtiğimiz günlerde dünyaca ünlü model Kate Moss’un başına gelmişti.

Hemen hemen her yıl Bodrum’u ziyaret eden Kate Moss, üç arkadaşıyla birlikte geçen hafta Türkbükü’ndeki bir mekana gitti. Burada 4 kişilik menü için 7 bin lira hesap geldiğini gören ünlü model, şaşkınlığını gizleyemedi ve hesaba itiraz etti. “yüklü hesap” dünyanın da dikkatini çekti. Bu olaydan sonra gözler yine Bodrum’da dudak uçuklatan fiyatlara çevrildi.

Türkbükü’nde hem vatandaşı hem de hali vakti yerinde insanları”yolunacak kaz” olanak gören bazı işletmelerin, 50 kuruşluk suyunu, 15 liraya sattığı belirlendi. İşletmeler, menüdeki fiyatları da iyice şişirdi.

Bodrum’un özellikle hesap soygunlarının artık sıradanlaştığı bir tatil mekanına dönmesi ünlülerin de gündemine geliyor.

Bodrum’da yetkililerin denetimleri ve de yüksek hesap çıkaran işletmelere yerkli ve yabancı turistlerin ayar vermesi şart görünüyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]