Beş Kardeş yerine Beyaz Yalan izlemek…

JALE ŞEN/MEDYABEY

http://jeansmisin.com

https://twitter.com/bittereniyisi

*******************************************

Kanal D ah Kanal D! Biliyordum sonumun yine böyle olacağını, yine bunalıma girip kendimi galonlarca demli çaya verip diğer yandan ceza olarak da on doz kötünün kötüsü yeni bir tivi dizisi izlemeye vereceğimi. Yine yayından kalktı işte; Beş Kardeş. Ne güzel diziydin be sen ah Beş Kardeş…

Reytinglerde bekleneni yakalayamayan (şu reyting ölçüm cihazlarının olduğu evleri bi elime geçirsem) Beş Kardeş’i yayından kaldıran Kanal, reytingler tavan yapsın da kanal istediği paraya kavuşsun diye Pazartesi akşamına Ben Bilmem Eşim Bilir Ünlüler’i koydu. Survivor karşısında pek de şansı yok gerçi ya eh işte Beş Kardeş’ten daha iyi iş yapacak hesapta.

E ben ne yapacağım şimdi Beş Kardeş yoksa? Pazartesi akşamı, ben ve mis çayım öylece kalakaldık tv karşısında. Yeni başlayan programları, dizileri izleyip yazmak olunca insanın işi bu haftaki Pazartesi’m de doldu direkman. Pazartesi, mis çayım ve yeni dizi Beyaz Yalan oldu bu akşamın başlığı.  Dublaj sesli Kutsi, yeteneksiz Kaçak Gelin kızı Deniz Baysal…Millet Paramparça’yı izliyor,  çatır çatır Keriman’a gülüyor, Nurgül Yeşilçay’la 3 koca sezonun Ali Kaptan’ının aşkı nolacak onu merak ediyor, ben Brezilya dizisi replikası izliyorum! Şımarık Alara’yla fakir kız Melek’in kesişen hayatları. Alara’nın yerine geçecek olan Melek. E tabii ki beklenen son Kutsi’ye (Demir) aşık iki kız. Klişe mi klişe.

Yönetmeni, Kiraz Mevsimi’nin dört kadın yönetmeninden biri Filiz Gülmez Pakman. Ntc Medya da yapımcılığını üstlenmiş dizinin.

İlk bölüm yanıltıcı olabilir tabii (beğenmedim de kıvırmaya mı çalışıyorum bilemedim şu an)ama demeden de edemiyorum ben işte öyle ahım şahım oyunculuklar yok, ekipte Ege Aydan’ı severim bir tek, gerisini sevmiyorum zaten. Bir tek  Ebru rolündeki oyuncu Ebru Aytemur dikkatimi çekti. STV’nin dizisi Nizama Adanmış Ruhlar’da 3 sezon oynamış, kendine çokça da fan edinmiş Ebru Aytemur gayet de güzel oynuyor. Sibel Kekilli’ye benzettim ayrıca kendisini.

 

Sibel Kekilli demişken…

Muhteşem Yüzyıl daha bitmeden Kösem Sultan’dan bahsedilmeye başlanmıştı. Diziye adını veren Sultan’ı Beren (Saat) mi, Meryem (Uzerli) mi oynayacak derken bugün ”Sibel Kekilli yoksa Kösem mi oluyor” haberi geldi. Yok, olmuyor, üzülmeyin. Kösem hala belli değil, Kekilli de Kösem olmayacak ama dizide başka bir rolde olacak. Game of Thrones’tan sonra biraz da bizim sarayda salınsın Shae değil mi canım.

 

Ayrıca…

”Kaçak Gelinler  bitti ayy hay allah, niyee niyeee bittiii” diyerekten yana yakıla pek sosyal medyamızda paylaşımda bulunan Kaçak Gelin Fanları üzülmesinler. Dizi, sinema filmi oluyormuş! Hem de bir değil iki değil üç koca seri şeklinde! Hadi gene iyisiniz.

 

Teoman ve Berna…Ayrılsak da Beraberiz yıllar sonra yeniden bizlerle.

Bizlerle evet de, o yıllar önceki Ayrılsak da Beraberiz tadı yok. Bir yavanlık, bir hazımsızlık, bir havada havada kalmışlık hali var dizide. Ne Algı Eke ne Mete Horozoğlu ne de Suzan Kardeş kurtarır diziyi. Hele Hatice Aslan Zümrüt hanım olarak bilmem kaç sezon vücudumuzun her hücresine nüfuz etmişken, burda hiç olmamış. Bazen, bazı güzel şeyleri, yıllar önceki tadıyla anılarda bırakmak en iyisi. Hiç gerek yoktu, hiç…

 

Ve bitirirken…

Hala bazılarına göre ‘normal’ olan şeyleri ‘anormal’ mi karşılıyorsun? Benim gibisin yani sen de. Düşünme ”bende mi bi gariplik var acaba?” diye. Gariplik sende değil, karşındaki öküzlerde…

İyi insanlarla karşılaşmanız dileğimle, iyi geceler…

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]