Bergüzar Korel fanlarından anlamlı destek

Bergüzar Korel’in fanlarından örnek davranış…

Fotoğrafçı Muammer Yanmaz tarafından projelendirilen “Yüz Kumbarası” Türkiye’nin en kapsamlı görsel belleğini oluşturmak üzere 1.600 insan yüzü biriktirdi.  Yüz Kumbarası sergisi, 13 Şubat 2015’te Fransız Kültür Merkezi’nde açıldı. Bergüzar Korel’in hayrandalrı geliri down sendromlu çocuklara bağışlanan sergide bulunan Bergüzar Korel’in fotoğrafını satın alarak sosyal sorumluluk projesine destek oldular.

berguzar-korel-fan

Facebook’taki Bergüzar Korel Universal Fan Club sayfasından konuyla ilgili yapılan açıklamada “Sergiden elde edilen gelirin Down Sendromlu kardeşlerimize gideceğini öğrenince, Bergüzar Korel Universal Fan Club olarak kolları sıvadık ve birlik olup o harika fotoğrafı satın aldık. Umarız yaptığımız bağışla vakıfa biraz olsun katkı sağlamayı başarabiliriz. En başta böyle güzel bir olaya vesile olan Bergüzar Korel’e, sonra böyle bir kampanya başlatıp bizlere 2. Kez Down sendromlu kardeşlerimize yardım eli uzatma imkanı sağlayan sevgili @yuzkumbarasi ekibine, ve her etkinlikte birlik olmaktan hiç çekinmeyen, kalpleri sevgi dolu, kocaman yürekli Bergüzar Korel Universal Fan Club Üyelerine çok teşekkür ediyoruz. Herşeyin karanlık olduğu bu günlerde, böyle güzel insanların hala var olduğunu bilmek umut veriyor bizlere.” denildi.

Projeden elde edilecek gelir, down sendromlu çocuklar için çalışmalar yapan Dost Yaşam Vakfı’na bağışlanacak. Fransız Kültür Merkezi’nde, 13 Şubat – 19 Mart tarihleri arasında, Peugeot ile Engelsiz Yaşam’ın desteğiyle izleyiciyle buluşan sergide, “Yüz Kumbarası” fotoğrafçılarından biri olan down sendromlu Deniz Özkan’ın da fotoğrafları yer alıyor.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]