“BENİMLE OYNAR MISIN” 27 EYLÜL’DE VİZYONDA

Yapımcılığını Kedi Prodüksiyon’un (Eyşan Özhim) üstlendiği, yönetmenliğini Aydın Bulut’un yaptığı romantik dram sinema filmi “Benimle Oynar mısın?” 27 Eylül’de sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor…

Uğur Polat,Eyşan Özhim, Ertan Saban,Rüzgar Boyle, Arif Erkin, Ahmet Saraçoğlu, Selim Erdoğan, Ali İl, Rıza Sönmez, Ayşenil Şamlıoğlu gibi isimlerin başrolde yer aldığı sinema filminde; Altan Erkekli, Altan Gördüm, Münir İnselel, Zeynep Kumral, Canan Okan, Zühtü Erkan, Ömür Gedik, Serhat Özcan gibi ünlü isimler de filmin oyuncuları arasında yer aldı.

Bir kadınla kızının uzun bir ayrılıktan sonra tekrar birbirlerini bulma serüveninin anlatıldığı sinema filminin senaryosu Aydın Bulut ve Eyşan Özhim’e ait. 6 hafta süren filmin çekimleri  “mahalle ruhu”ndan hala uzaklaşmamış olan Beşiktaş’ta gerçekleşti.

Beşiktaş bir semt olarak değil bir karakter olarak filmin içinde yer aldı o nedenle Çarşı gurubu filmin başrollerinden birini oluşturuyor. Ayrıca Çarşı, çekim sürecindeki katkılarıyla, filmin yapım mücadelesine ortak oldular.

“Benimle Oynar Mısın?” sinema filmi yaşam alanları her gün ellerinden alınan, kendi hayatı üzerinde söz sahibi olma hakkını arayan, vicdanını, değerlerini korumaya çalışan, aynı zamanda güçlü bir sevgiyi yaşamayı öğrenen insanların bir semt içinde birbirlerini bulmalarının hikayesini anlatıyor.

Filmin Konusu :

Sibel(Eyşan Özhim), uzun zaman önce ayrıldığı mahallesi Beşiktaş’a geri dönmektedir. Sahip olduğu  her şeyi yitirmiş, doğup büyüdüğü yerler bütünüyle değişmiştir. Kızı Rüya( Rüzgar Boyle)  yetimhanede büyümüş beş yıldır onu görememiştir. Sibel kızını almak için yetimhaneye gittiğinde onu sekiz yaşında, erkek gibi davranan, annesine öfkeli, hırçın ve tutkulu bir Beşiktaş taraftarı olarak bulur. Sibel’in kızıyla arasındaki uzaklığı ve kopukluğu gidermesi çok kolay olmayacaktır. Rüya, kısa sürede babasının hayatta olduğunu öğrenir ve onu aramaya başlar.

Beşiktaş’ta,  o semtin sokaklarında birbirlerini tanımaya çalışan anneyle kızın yolları taraftar gurubu “Çarşı” yla çakışacaktır. Çarşılı gençlerin mahalledeki yaşam alanlarını tehdit eden, onların mücadele ettiği İşadamı, Sibel’in kızı Rüya’dan saklamaya çalıştığı babasından başkası değildir.

Kahramanlarımız hayatı bir oyun gibi görürler. Burada kazanmak-kaybetmek hırsı değil, oyunun güzelliğidir aslolan. Bu oyunda izleyici değil oyunun ta kendisi olmayı seçmiş taraftarlardır onlar.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]