Reklam

BENETTON O İĞRENÇ RESİMLER İÇİN ÖZÜR DİLEDİ

benetton

Her seferinde dikkat çekmek adına provokatif reklam hamleleri yapmaktan geri kalmayan dünya devi Benetton, bu sefer baltayı taşa vurdu…

Benetton o reklam için özür diledi
Benetton firması, 16. Benediktus’u Mısır’ın El-Ezher Camii İmamı Ahemd El-Tayyip ile öpüşürken gösteren fotomontajlı reklam nedeniyle, Vatikan’dan özür diledi.

İtalyan hazır giyim firması Benetton, geçen yıl kasım ayında reklam panolarında yer alan reklamı nedeniyle Papa 16. Benediktus ve inananlardan özür diledi.

Papa 16. Benediktus ile Mısır’ın El-Ezher Camii İmamı Ahemd El-Tayyip’i fotomontajla öpüşüyormuş gibi gösterilen reklam nedeniyle İtalyan hazır giyim markası Benetton, reklam dolayısıyla pişmanlığını açıkladı.

Firma, reklamlarının, Papa ve inananların hassasiyetini rencide ettiğini kabul ederek, Papa 16. Benediktus ve Katolik dünyasından özür diledi.

Benetton avukatlarının bildirdiğine göre, bu resmi özürle dava sürecinin de kapandığı kaydedildi.

Söz konusu abartılı reklam nedeniyle Vatikan, Benetton aleyhinde dava açmıştı.

Verdiği enteresan reklamlarla adından söz ettiren İtalyan giyim markası Benetton, 2011 yılının Kasım ayında ”Nefret Etme!” sloganıyla başlattığı reklam kampanyasında, fotomontajla oluşturduğu dünya liderlerinin dudaktan dudağa öpüşmesi temalı reklam, Vatikan’ın sert tepkisiyle karşılaşmıştı.

 

Ntvmsnbc.com

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün