GİZEM KABOĞLU / BEN ONU ÇOK SEVDİM’İ NEDEN SEVEMEDİK?

Adnan Menderes ve Ayhan Aydan aşkının anlatıldığı Ben Onu Çok Sevdim “ana kanallardan birinde primetime’da yayınlanan bir dizi en az kaç reyting alır” konusunda rekora koşuyor. Peki, bu dizi neden izlenmiyor, neden sevilmiyor?

Ben Onu Çok Sevdim, yavaş ve temposu ağır anlatımıyla izleyiciyi ekrana bağlamakta zorlanıyor. Kostüm, sanat yönetmenliği ve müziklerini çok iyi bulduğum dizi mesaj kaygısıyla, tanıtımlarda ön planda gösterdiği aşkı sadece bahane ettiği izlenimi uyandırıyor. Dizi hikaye anlatmaktan ziyade propaganda yapmayı misyon edinmiş gibi, dizinin siyaset ağırlıklı sahnelerinde günümüze gönderme yapmaktan çekinilmiyor. Öyle ki geçtiğimiz hafta dizide darbe planladığı iddia edilen askerler defalarca “çapulcu” olarak anıldı. Günümüz siyasetçilerinin de kullandığı bu titr dizide darbecilikle eş tutulunca haliyle bir kesim izleyiciyi rahatsız etti.

ben_onu_cok_sevdim-atv

Öyle ki İlber Ortaylı’nın Milliyet Gazetesi’nde yayımlanan dizi hakkındaki eleştirisi birçok kesimin iç sesini dışa vurdu: “Türkiye toplumu ve tarihi böyle basit bir terazi değildir. Yine senaryolar yolda yaya kalıyor. Sizden tarihçilik beklemiyoruz. Sanatçıya has açık duyarga ve ölçü bekleniyor. “

Muhafazakar bir kanadı da zaten bir siyasetçinin özel hayatını afişe ettiği iddiasıyla rahatsız eden Bir Onu Çok Sevdim bu şekilde sahipsiz kaldı.

 

Fatih Jenerik Müziği ve Game of Thrones Benzerliği

Fatih jenerik müziği ilk teaserdan itibaren bana tanıdık geliyordu, sonra bir müzisyen arkadaşımın tespitiyle anladım ki dizi Game of Thrones müziğine çok benziyor. Sonra baktım konu ekşi sözlükte çoktan tartışılmaya başlanmış bile. (link)

1 aydır dizi başlasın da yazayım diye bekliyordum. Hala Fatih dizisinin müzikleri altında kimin imzası olduğunu bilmiyorum ancak dizinin jeneriği internette yayınlanıp şarkıyı tam haliyle dinleme fırsatı bulunca yazı yazmanın zamanıdır diye düşündüm. Malum Fatih başlıyor, müziklerin kime ait olduğunu akşam göreceğiz.

GİZEM KABOĞLU / MEDYABEY

http://gizemkaboglu.com/

https://twitter.com/gizemkaboglu

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]