Medya

Bekir Develi ZDF ve BBC’nin İslam konusundaki algı operasyonlarını deşifre etti

Ülke TV’de yayınlanan ‘Arafta Sorular’ programında Esra Elönü’nün konuğu Bekir Develi’ydi. Almanya doğumlu olan Develi, Avrupa ile yaşanan krizi değerlendirdi. Avrupa’daki TV kanallarının ve medya organlarının İslam’ın dünyada nasıl anlaşılması gerektiği konusunda içine girdikleri gayreti örnekleriyle anlattı.

ALMAN ZDF KANALINDA ŞEKİLLENEN İSLAM ALGISI

Almanya’da ZDF adlı devlet kanalında yayınlanan bir sit-com’da İslam’la ilgili algı operasyonu yapıldığını anlatan Develi, sözkonusu programdaki diyaloglarda açık açık İslam düşmanlığı ve algı operasyonları yapıldığına dikkat çekti. Alman devlet kanalında 16. bölümü yayınlanan söz konusu sit-com’un tanıtımına dikkat çeken Develi, videoda güya cihatçı radikal islamcılar üzerinden İslam’ın tüm dünyada bu biçimde anlaşılması gerektiğine yönelik manipülasyonların yıllardır sistematik olarak yapıldığını kaydetti.

BBC’NİN ALGI OYUNU

“Bu sit-com’da başörtüsü konusu eksik. Onu da BBC tamamlamış” diyen Bekir Develi, BBC’de başlayan “Real Housewives Of İsis”in güya bir komedi dizisi olduğunu söyledi. Dizide kadınlar üzerinden yine İslam’a yönelik mühendislik yapıldığını anlatan Develi, bu tarz propagandaların yıllardır Avrupa’da yapıldığına dikkat çekti.

“ONLARIN YAPTIKLARINDA ŞAŞILACAK BİR ŞEY YOK”

‘İnsanların Hollanda’da, Avusturya’da, Almanya’da olanlara şaşırmaları beni şaşırtıyor. Onlar aslında tam da oldukları gibi davranıyorlar, bunda şaşıracak bir şey yok’ dedi. Yıllarca Türk insanına ‘Batı medeniyeti ve sözde uygarlık hapı’ yutturulduğunu söyleyen Develi, bugün yükselen Türkiye karşısında batının maskelerinin birer birer düştüğünü kaydetti.

“CUMHURBAŞKANIMIZ GAVURUN GAVUR OLDUĞUNU GÖSTERDİ”

Almanya’da doğan, televizyon sunucusu Bekir Develi, prangalarından kurtulan, gelişen, değişen, özgüven kazanan Türkiye’nin Avrupa’yı çıldırttığını söyledi. Bu yüzden Türklere karşı zaten nefret dolu olan Batı dünyasının giderek asabileştiğini ve çirkin yüzünü göstermeye başladığını anlattı. Develi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın maddi yatırımların, kalkınmanın çok daha ötesinde Türkiye’ye, Türk insanına hizmetlerinin olduğunu söyledi. Develi ‘Sayın Cumhurbaşkanımız gavurun gavur olduğunu tekrar bize gösterdi, hatırlattı. Aşılanan bu ruh ölümsüzdür’ diye konuştu.

9 BİN MÜSLÜMAN ÇOCUK KAYIP

Almanya’da 9 bin Suriyeli Müslüman çocuğun akıbetinin belli olmadığını ve kayıplara karıştığını dile getiren Develi ‘Bu Müslüman çocuklar nerede, organ mafyasının ağına mı düştüler, köle mi yapıldılar? Bu çocukların hesabını kim soracak. Türkiye’de 15 Temmuz oldu. Hollanda’da bakanımızı alıkoydular, kendi konsolosluğumuza sokmadılar, köpeklerle insanlara saldırdılar. Saflarımızı sıklaştırmamız için daha ne olması gerekiyor’ diye sordu.

En azından üzerinde durduğumuz medeniyetin farkına varmaya başladık. Bazı aydınlar diyor ki ‘Biz Müslümanlar olarak Batı’ya kendimizi iyi anlatmalıyız.’ Onlar bal gibi biliyor terörist olmadığımızı, barışçı insanlar olduğumuzu. Ancak ‘gavurluktan’ vazgeçmiyorlar’ ifadelerine yer verdi.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı