Kemal Özer, Bekir Coşkun’u diline doladı:” İki kere doktorların önüne yatmış..”

Son günlerde siyaset tarihimize giren “önüne yatmak” deyimi güncelliğini korumaya devam ediyor. Yeni Söz Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kemal Özer’in bugünkü Yeni Söz gazetesindeki başlığı “Bekir Coşkun 2. kez doktorların önüne yatmış” şeklindeydi.

Yazısında Bekir Coşkun’u diline dolayan Kemal Özer, Coşkun’un 12 yıl önce yazdığı ve doktorlara gitmeyeceğine dair yazdığı iddialı ifadelerini arşivden bulup çıkardı.

“Bekir gibiler hakaret ve boş sözden ötesini beceremedikleri, Hakk, hakikat nedir bilmedikleri ve verdikleri sözün de bir kıymeti olmadığı için ‘asla doktorlara gitmeyeceğim, bir hastanenin kapısını asla çalmayacağım’ cümleleri en az iki kez yemiş.” diye yazan Kemal Özer, sonrasında gelişen olaylar sonucunda Bekir Coşkun’un iki kere doktorlara işinin düşüp ameliyat olduğunu yazdı.

Yazısında Bekir Coşkun’un doktorlar ve hastaneler konusundaki karar değişikliğini biraz da mizahi bir dille kaleme alan Özer, “Bekir bu satırları öncekiler gibi yine okuyacak, canı sıkılacak, ama görmezlikten gelecek. Çünkü biz bu zihniyeti, bu karakterleri, bu zillet halindeki ruh tipolojini iyi biliriz.” diye yazdı.

İşte Kemal Özer’in Bekir Coşkun’la ilgili yazdığı ilginç yazı:

**********************************

Bekir Coşkun gibileri ciddiye almaya değmez. Lakin sözlerinin hiçbir ciddiyeti olmayan bu tiplerin ipliğini de pazara fırsat buldukça çıkarmakta yarar var.

Bekir, iktidara gelir gelmez eleştirmeye, aşağılamaya ve küfretmeye başlamıştı AK Parti’yi. O günlerde henüz kovulmamıştı Hürriyet’ten.

Bundan tam 13 yıl öncedir. AK Parti iktidara geleli daha 4 ay olmuş ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun iflasın eşiğine sürüklediği, yeni doğmuş yakınlarını bile SSK’lı yaptığı günler tazeliğini korurken, hastanelere gitmek, doktorlarla karşılaşmak Bekir’in canına tak etmiştir tıpkı millet gibi.

Yazının devamı:

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]