Medya

beIN MEDIA GROUP ve BBC Studios Katar, iş ortaklığının süresini uzattı

 Türkiye’nin lider dijital platformu Digiturk ve ABD merkezli Miramax stüdyolarını bünyesinde bulunduran beIN MEDIA GROUP, BBC Group’un bağlı kuruluşu ve küresel içerik sağlayıcısı BBC Studios ile stratejik işbirliği anlaşması imzaladı.

Söz konusu anlaşma; ortak içerik geliştirilmesi, içeriğin prodüksiyonu ve dağıtımı ile ilgili olarak Katar, MENA ve Türkiye pazarlarındaki fırsatların araştırılmasına yönelik stratejik bir ortaklık ortaya koyuyor.

1 Ağustos 2018tarihinden itibaren üç yıllık süreyi kapsayacak olan anlaşma, BBC Studios’un Londra’daki merkezinde, BBC Studios Küresel Piyasalar Başkanı Paul Dempsey ve Digiturk CEO’su ve beIN MEDIA GROUP İcra Kurulu Başkan Vekili Yousef Al-Obaidly tarafından imzalandı.

Anlaşmayla birlikte, her iki şirketin stratejik önceliği kapsamındaki ilişkiler güçlendirilerek devam ettirilecek. Anlaşma, BBC’nin halihazırda beIN platformlarında yayınlanan içeriklerinin yanı sıra BBC Studios’un başka dijital içeriklerinin de beIN tarafından alınmasına yönelik imkanların araştırılmasını; BBC Studios ve beIN’in birlikte yeni içerik geliştirme fırsatlarını belirlemesini de amaçlıyor.

Söz konusu anlaşmaya ayrıca, Katar pazarına ilişkin prodüksiyon ve yeni içerik geliştirme imkanlarının araştırılması ve bilgi alışverişi amaçlı işbirliği de dahil edildi.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün