Bedir Acar darbe süreci sonrasında ortalıkta görünmeyen Kıvanç Tatlıtuğ için ne yazdı?

15 Temmuz FETÖ/PDY darbe teşebbüsünden sonra ortalıkta esamesi okunmayan isimlerden birisi de ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ oldu. Aldığı yüksek ücretlerle adından söz ettiren Kıvanç Tatlıtuğ’un adeta demokrasi dersi veren halkın mücadelesine karşı ilgisizliği tepkilere neden oldu. Star gazetesi yazarı Bedir Acar, Kıvanç Tatlıtuğ’un bu önemli süreçteki tepki çeken tavrını masaya yatırdı. İşte o yazıdan ilgili bölüm:

“KIVANÇ TATLITUĞ ORTALIKTAN SAVUŞANLARDAN”

“DIZILERDEN bölüm başı 60 bin TL kazanan Kıvanç Tatlıtuğ da ortalıktan savuşanlardan. Darbeyi kınamamakla eleştirildiği gibi, son mesajında ‘Güneşli günler görene dek, sosyal medyada yokum’ dedi ve bir zamanlar Demirel’in yaptığı gibi şapkasını alıp sıvıştı… Piyanist Tuluyhan Uğurlu ‘darbeye dur’ diyemeyen sanatçılarla ilgili şöyle diyor: ‘Biz tosbağalardan Olimpiyat şampiyonluğu beklemişiz, bazı sanatçılara ederinden fazla değer vermişiz…’ Haksız mı?”

Yazısında yazar Ayşe Kulin’in Cumhuriyet gazetesinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yazdığı yazıyı da eleştiren Bedir Acar, Kulin’i kıyasıya eleştirdi.

“OJESİNE DAHİ ZARAR GELSE…”

İşte Acar’ın Ayşe Kulin’le ilgili yazdıkları:

“15 Temmuz gecesi destansı bir direnişle cuntacıları püskürten, o geceden bu güne de ülkenin tüm meydanlarında darbe karşıtı nöbet tutan toplum kesimlerini kastederek şöyle diyor: ‘Laik eğitimden geçmemiş kitleler, kendileri gibi giyinmeyen, davranmayan, düşünmeyenlere hayat hakkı tanımak istemiyor. Beni ortaçağ karanlığından koruyacak polis ve askerimiz, şu anda ülkemizden mevcut mu ki ben meydanlara çıkayım.’

Bu ürkek, mesnetsiz ve haksız cümlelerinden anlıyoruz ki popülist yazar Ayşe Kulin, ojesine dahi zarar gelecek olsa meydana çıkma cesaretini gösteremez. Toplumla bütünleşmiş bir yazar olmak yerine hakaret içerikli bahaneler ‘üretip’ demogoji yapıyor. Üstelik, medyanda kim var kim yok diye bakma zahmetinde bulunmamış. Açığı kapalısı, genci yaşlısıyla meydanlarda ‘tek parti’ seçmeni değil, seçimini Türkiye’den yana yapmış, demokrasi için tankların önüne yatmış, yüzlerce şehit vermiş, binden fazla gazisiyle direnişe geçmiş bir millet var. Üstelik tüm bunları yaparken senin gibi ‘koruma’ da istemiyorlar…”

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]