Başbakan’ın kullandığı yerli Whatsapp ‘PTT Messenger’ ne zaman kullanıma giriyor?

Başbakan Binali Yıldırım “Yerli WhatsApp” olarak da bilinen PTT Messenger’ı tanıttı. PTT Messenger o andan itibaren en çok aranılan ve merak edilen konular arasında yerini aldı. Nedir PTT Messenger ve özellikleri nelerdir? PTT Messenger ne zaman hizmete girecek? PTT Messenger nasıl indirilir?

BAŞBAKAN PTT MESSENGER İLE ZEYTİN DALI HAREKAT MERKEZİNE BAĞLANDI

Başbakan Binali Yıldırım, milli mühendislik ürünü olan PTT Messenger uygulaması ile Hatay’daki Zeytin Dalı Harekat Merkezine canlı olarak bağlandı.

Bu uygulama ile 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel ile görüşen Başbakan Binali Yıldırım, bir bakıma PTT Messenger’ın ilk tanıtımını da yapmış oldu. aşbakan Yıldırım’ın bu bağlantıyı gerçekleştirmesinin ardından PTT Messenger, birçok kişinin araştırdığı konulardan birisi oldu.

BOZDAĞ DA PTT MESSENGER’A DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, yeni geliştirilen uygulama ‘PttMessenger’ hakkında açıklamalarda bulunmasının ardından kurumun sitesinde bir tanıtım yayınlandı. Bozdağ, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası PttMessenger’a ilişkin şunları söylemişti: “Bu, bir nevi WhatsApp’ın yerli ve milli olanıdır. Yüzde 100 yerli ve milli bir yazılım. Kamu kurumları bunu kullanacak, daha sonra vatandaşların kullanımına açılacak. Herhangi bir veri, sunucuda depolanmadığı için bu verilere ulaşmak mümkün olmayacaktır. WhatsApp’tan daha güvenli bir sistem geliştirildi. Bunun ilk uygulamasını da Sayın Başbakanımız Zeytin Dalı Harekatı’nı yürüten 2. Ordu Komutanımızla görüntülü Bakanlar Kurulu’nda konuştu, Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin gelişmeler hakkında bilgi aldı, Mehmetçiğimize ve komutanlarımıza başarı diledi. Hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyoruz. Önemli bir değişim, önemli bir gelişme.”

PTT MESSENGER NASIL İNDİRİLİR?
ptt messenger, ptt messenger nedir, ptt messenger nasıl yüklenir, ptt messenger’ın özellikleri neler, yerli whatsapp
Bu adresten de ulaşabileceğiniz Ptt Messenger, ilerleyen günlerde iOS ve Android dışında masaüstü sürümleriyle de kullanılabilecek. Şimdilik uygulama için verilen erişim adresi http://messenger.ptt.gov.tr/ kullanılamıyor.

PTT MESSENGER UYGULAMASI NEDİR?
ptt messenger, ptt messenger nedir, ptt messenger nasıl yüklenir, ptt messenger’ın özellikleri neler, yerli whatsapp
İşte, PTT’nin internet sitesi üzerinden PTT Messenger ile ilgili yapılan tanıtım şu şekilde:

“PttMessenger, güvenliği dünyaca ispatlanmış metodoloji ve teknolojiler dikkate alınarak geliştirilmiştir. Farklı fonksiyonlar için farklı uygulamalar kullanmak yerine PttMessenger, kaynak kullanımı optimize edilmiş şekilde çok fonksiyonlu kullanım kolaylığı sağlamaktadır. PttMessenger, platform bağımsız çalışabilir yapısı ile etkin bir erişilebilirlik sağlamaktadır. PttMessenger, tamamen millî mühendislik kabiliyetleriyle geliştirilmesi nedeni ile, güncellenmeye elverişli bir tasarıma sahiptir.”

PTT MESSENGER NE ZAMAN KULLANIMA GİRECEK?
Her ne kadar mobil platformlar ve masaüstünde kullanılabilecek olsa da uygulama, şu an için yalnızca Android’de APK olarak kullanılabilir durumda. PTT Messenger’ın yakın zamanda tüm platformlarda aktif hale gelmesi bekleniyor. Ancak kullanıma gireceği tarih ile ilgili henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]