Başbakan Davutoğlu izdivaç programları konusunda RTÜK’ü uyardı

Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan RTÜK’e uyarı… Başbakan Davutoğlu, televizyon kanallarında her gün konuşulan evlilik programlarıyla ilgili RTÜK’e uyarıda bulundu.

Davutoğlu, RTÜK üyeleriyle buluştu.  Başbakan, “Bunlar bizim aile kültürümüze uygun değil. Kapalı paravanın ardında aile kurulmaz” dedi.

Başbakan Davutoğlu, Prof. Dr. İlhan Yerlikaya başkanlığındaki Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üyelerini önceki gün kabul etti. Çankaya Köşkü’nde basına kapalı gerçekleşen görüşmenin  yaklaşık 1 saat sürdüğü haber veriliyor.

Başbakan Davutoğlu, izdivaç programlarından duyduğu rahatsızlığı dile getirirken, “Bunlara izdivaç da dememek lazım, bunlar aile kültürüne zarar veriyor. Kapalı bir paravanın ardından yapılan pazarlıkla aile kurulmaz. Bunlar bizim aile kültürümüze uygun değil” şeklinde konuştu.

Başbakan Davutoğlu’nun RTÜK’ten en temel beklentisini “Benim RTÜK’ten en temel beklentim çok sesliliğin sağlanması konusunda duyarlı olması. Herkesin görüşünü medeni ölçüler içerisinde ifade edebilmesi özgürlükçü ortamın korunması çok önemli” şeklinde özetlediği bildiriliyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]