Başbakan Binali Yıldırım’dan idam açıklaması…

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı konuşmada darbeyle ilgili “Darbeyi kınamak yerine darbecilerin nerede hata yaptığını sıralamaya başladılar. Darbenin başarılı olması için 10 altın kural sıralamaya başladılar” şeklinde konuştu.

AK Parti Meclis grubundan konuşan Başbakan Binali Yıldırım konuşmasında idamla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İşte o konuşma…

“15 Temmuz’da plan Recep Tayyip Erdoğan’ı halletmek Türkiye’de insanların birbirine düşürmek. Daha sonra da kurtarıcı gibi gelip birisi birilerinin diğeri de diğerlerinin yanında yer alarak kardeş kavgasını sonu gelmez bir duruma dönüştürmek. Ama 15 Temmuz gecesi onların hesabının üzerinde bir hesap olduğunu asla hesap edemediler. O hesap halkın hesabı halkın hesabıdır.

15 Temmuz milletle onların seçtiği hükümetin ne kadar beraber olduğunu ne kadar kenetlendiğini bir kez daha dünyaya gösterdi. 15 Temmuz sabahı dostlarımız şaşkın. Çünkü beklemiyorlardı. Akıl hocaları “bu iş bitti Tayyip Erdoğan gitti” demişti.

Başladılar darbeyi kınamak yerine darbecilerin nerede hata yaptığını sıralamaya başladılar. Darbenin başarılı olması için 10 altın kural sıralamaya başladılar. 10 değil 100 altın kuralınız bile olsa karşınızda millet var.

Yağma yok, Fetö gelecek ve hesap verecek. Ama asla intikam hissi ile hareket etmeyeceğiz.

İdam bir sefer ölümdür ama onlar için ölümden daha beter ölümler vardır. O da tarafsız ve adil yargılamadır.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]