Bakan müjdeyi verdi, İnternette adil kullanım kotası ne zaman kalkacak?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan beklenen açıklamayı yaparak müjdeyi verdi, İnternette adil kullanım kotası ne zaman kalkacak? Adil Kullanım Kotasının 2018 yılında tamamen kaldırılacağını açıkladı.

Bakan  Ahmet Arslan, Adil Kullanım Kotasına ilişkin yapılan düzenlemelerle ilgili, olarak yaptığı açıklamada “Adil Kullanım Kotasına ilişkinde önemli gelişmeler yapıyoruz. 2018 yılında tamamen bunu kaldırmış olacağız. Dolayısıyla bir kademeli geçiş çalışmamız devam ediyor” bilgilerine yer verdi.

Bununla birlikte BTK Başkanı Sayan ise Adil Kullanım Kotasıyla ilgili düzenlemeyle ilgili olarak “Bunların kotası bir ihtiyacı gidermek üzere getirilmişti. Bununla daha uygun tarifeler kullanılabiliyor. Yoksa sınırsız yapmak mümkün. Biz hedef olarak 2018 yılının başında Adil Kullanım Kotasının tamamen kaldırılmasıyla ilgili Kurumumuz karar aldı. En önemlisi yapılan yeni geliştirmelerde müşteri kotasının adil kullanım kotasının yüzde 80 ve 100’üne ulaştığında servis sağlayıcısı tarafından ücretsiz SMS’le bilgilendirilecek. Yüksek Hızlı internet kullananlarında herkes için tek bir 3 Megabit gibi bir durum söz konusuydu adil kullanımda. Bunu da kademeli olarak müşterinin paketine göre uygun bir oranda uygulanması sağlandı. Abone olurken servis sağlayıcılar müşteriye eksiksiz ve doğru bilgiyi tam olarak vermesi bunun tam olarak yapmaları sağlanacak. 2018’in sonundan itibaren de adil kullanım kotası tamamen kaldırılmış olacak” diye açıklamasını getirdi.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]