Bade İşcil ve Tarkan Süalp davası karara bağlandı

Ünlü oyuncu Bade İşçil ile eski kocası Malkoç Süalp’in ağabeyi Tarkan  Süalp ile arasında görülen dava sonuçlandı. Bade İşcil, Tarkan Süalp’in Nişantaşı’ndaki evinin açık adresini sosyal medyada paylaştığını iddia ederek Süalp’i dava etmişti.

Dava karara bağlandı. Davaya bakan mahkeme’nin yüklenen fiillerin kanunda suç olarak tanımlanmamış olması gerekçesiyle Tarkan Süalp’in beraatine karar verdiği haber veriliyor.

İstanbul Adalet Sarayı’nda bulunan 48. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Tarkan Süalp ve  Bade İşçil katılmazken, tarafların avukatları duruşmada hazır bulundu. Bade İşçil’in avukatı, sanığın cezalandırılmasını istedi. Tarkan Süalp’in avukatı  ise müvekkilinin beraatini istedi.

TARKAN SÜALP BERAAT ETTİ
Davayı karara bağlayan mahkeme, “Kişisel verilerini hukuka aykırı olarak ele geçirmek ve yaymak” , “Sesli, yazılı veya görüntülü hakaret” ve “Tehdit” suçlarından Ceza Muhakemesi Kanunu’nun (CMK) 223/ 2 – a maddesinde yer alan “Yüklenen fiillerin kanunda suç olarak tanımlanmamış olması” gerekçesiyle sanık Tarkan Süalp’in beraatine karar verdi.

‘EVİNİN ADRESİNİ KESİNLİKLE YAYINLAMADIM’
Duruşmada savunmasını yapan Sanık Tarkan Süalp “Olay tarihinde Bade Süalp benim kardeşim Malkoç Süalp ile evliydi. Boşanma aşamasında ve ayrı yaşıyorlardı. Basında benim ve ailem hakkında müşteki gerçek olmayan beyanlarda bulunup beni üzdü. Bir gazeteci beni aradı. Gazeteci bana ‘Bade İşçil’in basında evi olmadığını söylediğini, ancak onun oturduğu apartmanın yan binasında evinin olduğunu bildiğini müştekinin tek derdinin ağabeyimin evini koparmak’ olduğunu iddia etti. Ben de onayladım. Daha sonra gazetecinin bunu bilgim dışında haber yaptığını öğrendim. Sosyal medyada müşteki Bade İşçil’in evinin adresini kesinlikle yayınlamadım. Adres veren ben değilim. Haber yapan kişiye böyle bir bilgi vermedim” şeklinde bir açıklama yaparak kendisini savunmuştu.

Tarkan Süalp, Instagram’da paylaştığı “Gerçeği söylersen geçmişinin parçası olur ama eğer yalan söylersen geleceğinin parçası olur” şeklindeki sözlerinde de hakaret amacı olmadığını söylemişti.

Bade İşçil ise daha önce verdiği ifadesinde şikayetçi olduğunu ileri sürmüştü.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]