Babalar Günü ne zaman kutlanacak? “En Güzel Babalar Günü mesajları”

Haziran ayı yaklaşırken şimdilerde merak edilen konulardan birisi de şüphesiz “Babalar Günü Ne zaman?” sorusun cevabı. Babalar günü ne zaman sorusu merak edilmeye dursun diğer taraftan başka merak edilen başka bir konu ise Babalar Gününde alınacak en güzel hediyeler ve de En Güzel Babalar Günü mesajları konusu… Babalar günü Haziran ayının kaçında kutlanacak?İşte detaylar…

Anneler Günü’nden sonra duygusal paylaşımların yaşandığı diğer bir gün olan Babalar Günü haziran ayının yaklaşmasıyla herkesin gündemine şimdiden girdi. Babalar Günü, her sene Haziran ayının içindeki bir pazar gününde kutlanıyor. Bu günle ilgili olarak bilinmesi gereken Babalar Günü’nün Haziran ayı içindeki üçüncü pazar günü kutlanıyor olması.

BABALAR GÜNÜ’NÜN TARİHİ 18 HAZİRAN

Babalar Günü, net bir tarihte kutlanmadığı için kesin bir güne sahip değildir. Her yıl Haziran ayının üçüncü pazar günü dünya genelinde Babalar Günü olarak kabul görür. Dolayısıyla Babalar Günü, bu yıl 18 Haziran Pazar günü etkinlikler ve hediyelerle kutlanacak.

BABALAR GÜNÜ’NÜN KUTLANMA SEBEBİ?

Babalar Günü, babaların onuruna kutlanan ve pek çok ülkede her yıl haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanan özel bir gündür. Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmüştü. Dodd’un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran’ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmişti.

EN GÜZEL “BABALAR GÜNÜ” MESAJLARI

– Sevgili babacığım gurbet uzak olsa da sevgin o kadar yakın ki… Ellerinden öperim sevgiler.

– Başımızın tacı babalarımızın yaşam boyu mutlulukları temennisi ile babalar gününüz kutlu olsun.

– Hayatımızın her anında emeği bulunan babalarımızın, babalar gününü kutlar; saygılar sunarız.

– Dua vakti geldiğinde, ellerini Mevla’ya açtığında, bizleri de unutmaman dileği ile babalar gününü kutluyor, ellerinden öpüyorum canım babam.

– Yaşantısıyla, ilkeleriyle bize hep güzel örnek olan canım babam. Senden uzakta, Senin değerini şimdi daha iyi anlıyorum. Babalar günün kutlu olsun, ellerinden öperim.

– Sen benim babamsın hayat kaynağım hayatımda inan tek dayanağım yokluğun içimi, inan yakmakta bıraksalar beni ağlayacağım. Seni çok seviyorum, uzaklardan babalar gününü kutluyorum.

– Geceler çok uzun sabah olmuyor baş yastıkta ama uyku tutmuyor bir tıkırtı duysa hemen kalkıyor. Canım babam seni çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

-Seni unutmadım canım babam…Sevgin hep ama hep yüreğimde olacak.

-Seni unutmak mümkün mü babacığım….Sensizliğine hala alışamadım.

-Varlığımıza vesile olan tüm babaların Babalar Günü’nü kutlarım.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]