Aziz Yıldırım sportif direktör Terraneo’nun biletini kesti

Fenerbahçe’de 25 Mayıs 2015’te Başkan Aziz Yıldırım tarafından sportif direktör görevine getirilen Guiliano Terraneo’nun kulüple bağlatısının kesildiği öğrenildi. Böylece Terraneo’nun Fenerbahçe serüveni yaklaşık 10 ay sürmüş oldu.

Fenerbahçe yönetiminden yapılan resmi bir açıklama olmasa da  İtalyan sportif direktör ayrılığı dün Milano’dan  kendisinin duyurduğu haber veriliyor.

Terraneo ayrılıkla ilgili “Bunun farklı pek çok nedeni olabilir ama ben halen bunun tam olarak neden olduğuna dair açıklığa sahip değilim. Başkan Aziz Yılrım’la doğrudan iletişimimiz ekim ayına doğru kesildi. O an uzun soluklu bir proje olmayacağını anladım” şeklinde konuştu.

Bilindiği gibi Terraneo, Fenerbahçe’nin başına Vitor Pereira’yı getirmiş, ardından kişisel çabasıyla Luis Nani ve Robin van Persie gibi birçok yıldız ismi takıma kazandırmıştı.

Fenerbahçe’deki sportif direktörlük kariyeri iyi başlayan ama sonrasında Terraneo ile ilgili çıkan dedikodular durmak bilmedi. Özellikle Van Persie ve Nani’nin transferlerinde 500 bin Euro komisyon aldığına yönelik çıkan haberler sarı-lacivertli kulüple Terraneo arasında güven probleminin ortaya çıkmasına neden oldu.

TERRANEO MENAJERLERLE ORTAK MI ÇALIŞIYOR?

Başta yönetici Mahmut Uslu olmak üzere yönetimden değişik isimlerin yaptığı araştırmalar İtalyan futbol adamının yapılan transferlerden komisyon alındığını işaret ettiğini ortaya koyduğu konuşuluyor. Başkan Aziz Yıldırım’ın Guiliano Terraneo ile yaptığı görüşmede kendisine:

“Sen bana yapmadım diyorsun ama bana belgelerle bu iddianın yalan olduğunu ispatlayamıyorsun. Böyle bir durumu ne ben ne de kulübüm kabul edebilir. Çünkü sen ücretini bizden alıyorsun. Ama transferlerde menajerlerle ortak çalışıyorsun. Bana bu iddiaları yalanlamadığın sürece bizim seninle aynı çatı altında bulunmamız söz konusu olamaz.” dediği ifade ediliyor.

Terraneo ile ilişkinin kopmasına neden olan diğer olayın da Samandıra’da yaşandığı haber veriliyor. Tesislerde futbolcularla görüşen Başkan Yıldırım, sahada görmek istediği takımı anlattığı sırada Terraneo’nun “Senin futbolcularla bu konuları konuşmandan rahatsız oluyorum”  şeklinde Başkan’a çıkışının bir anda ortamda şok etkisi yarattığı ardında  Aziz Yıldırım’ın Terraneo’ya çok sert konuştuğu bildiriliyor.

Yıldırım’ın İtalyan sportif direktöre; “Ben bu kulübün başkanıyım. Sen kimsin bana nerede nasıl konuşacağımı öğretmeye çalışıyorsun.” dediği kaydediliyor.

Yaşananların sonrasında Terraneo’nun Samandıra’ya girişi ve kulüple deplasmanlara gitmesi yasaklandı. Terraneo’nun En son Amed’le 9 Şubat’ta deplasmanda oynanan kupa maçına gittiği haber veriliyor.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]