ManşetMedya

Aziz Sancar’ın evrim yorumu bilim dünyasını ikiye böldü

Aziz Sancar evrim teorisi hakkındaki soruyu tek cümleyle özetledi “Müslümanım ve Allah’a inanıyorum.” Sancar’ın bu yorumu başta bilim çevresi olmak üzere birçok kesimi ikiye böldü. 2015 Nobel Kimya ödüllü bilim adamımız Aziz Sancar’ın evrim açıklamasını Cumhuriyet yazarı Orhan Bursalı köşesine nasıl taşıdı?

Geçtiğimiz hafta Evrim Teorisi ile ilgili sözleri medyada yer alan ve çokça eleştirilen Aziz Sancar’a konuyla ilgili görüşlerini bir kez daha sormak isteyen Orhan Bursalı neler yaşadı. Aziz Sancar’ın Evrim’i bir inanç biçimi olarak görmediğini ifade eden sözlerine inanamayan Cumhuriyet yazarı Orhan Bursalı, dünyaca ünlü bilim adamıyla görüşmesini köşesine nasıl taşıdı?

İşte Cumhuriyet yazarının aktardığına göre Aziz Sancar sözleri; 

ENERJİMİZİ SUNİ KAVGALARA HARCIYORUZ

“Aziz’i en çok üzen Türkiye’de üstümüze aptal tozu serpilmiş gibi durmadan akla mantığa sığmayacak sebepler bulup, tüm enerjimizi bu suni kavgalara harcıyor ve ülkemize zarar veriyoruz, bu büyük bir günahtır…”

BEN MÜSLÜMANIM, EVRİME İNANMAK DİYE BİR ŞEY OLMAZ, EVRİM GERÇEKTİR

“Bir gencimiz bilim ve inanç konusunda soru sordu. Ona şu yanıtı verdim: ‘Ben Müslümanım ve Allah’a inanıyorum. Evrime inanmak gibi bir şey yoktur, Evrim bir gerçektir ve inanç meselesi değildir.”

Aziz Sancar Nobel Ödülü Alırken 

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı