Aydınlık gazetesi genel yayın yönetmeni İlker Yücel tutuklandı

Iğdır’da gözaltına alınan Aydınlık gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel tutuklandı. Olay İlker Yücel’in gözaltına alınmasını sosyal medya hesabından duyurmasıyla ortaya çıkmıştı. Gözaltına alınmasını  sosyal medya hesabından duyuran İlker Yücel, “Berat Albayrak’ın Aydınlık’a hakaret eden tekzibini yayımlamadığımız için Iğdır’da gözaltına alındım.” diye yazdı. Yücel, çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

GÖZALTINA ALINMASINI SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURDU

Aydınlık gazetesinin Berat Albayrak’la ilgili çıkan haberle ilgili tekzibi yayınlamayıp verilen para cezasını da ödemediği için gazetenin genel yayın yönetmeni olan İlker Yücel’in gözaltına alındığı bildiriliyor.

İlker Yücel’in Iğdır dönüşünde havaalanında gözaltına alındığı haber veriliyor. Iğdır Emniyet Müdürlüğüne götürülen Yücel’in sağlık kontrolünden geçmek üzere hastaneye sevk edildiği de gelen haberler arasında.

Enerji Bakanı Berat Albayrak, Aydınlık gazetesinde 4 Şubat 2014 tarihinde “Bakan ve AKP zenginleri için suç örgütü fezlekesi” başlıklı haberi için tekzip göndermiş sonrasında dava açmıştı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]