AYDIN DOĞAN FUELOİL İHALESİNDEKİ USULSÜZLÜK İDDİASINA NE DEDİ?

Medyada çıkan emekli Korgeneral ve MHP MYK eski üyesi Altay Tokat’ın 2001 yılında Özel Kuvvetler Komutanlığına tahsis edilmiş olan 450 bin ton fueloilin ihalesinde usulsüzlük iddiasına  ilişkin habere Aydın Doğan’dan cevap geldi.

Avukat Erem Yücel imzasıyla yayınlanan açıklama, haberin çıktığı Oda TV’ye gönderildikten sonra sitede cevap hakkı olarak yayınlandı.

 

Açıklama şöyle:

“Emekli Korgeneral Altay Tokat’ın gazetecilere gönderdiği anlaşılan bir mektupla (Kaynak Odatv.com), 2001 yılında Özel Kuvvetler Komutanlığına tahsis edilmiş 450 bin ton fuel oil ihalesinde yolsuzluk yapıldığını ve ihalenin Aydın Doğan’a verildiğini iddia ederek müvekkilimin ve yolsuzluğu soruşturmadığı iddiası ile Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının ve eski Genel Kurumay Başkanları’nın haysiyet ve onurunu kırıcı beyanlarda bulunduğu anlaşılmaktadır. Daha önce de, emekli Yarbay Tevfik Diker’in “Kurtlar Medyası” adındaki kitabında yer verilen bu iddia ve ithamların son zamanlarda yeniden gündeme taşındığı görülmektedir. Ülkemizin köklü kurumlarından İş Bankası-Doğan Holding iştiraki ile ülkemiz çıkarları için tamamen kamu görevi anlayışı ile üstlenilen bu ihalenin başka yönlere çekilmesi, hele yolsuzluk konusu yapılması çok talihsiz ve mesnetsiz bir ithamdır.

Bu ithamlarla ilgili olarak, konunun Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın bağlı olduğu Genelkurmay Başkanlığımızca araştırılması ve sonucunun kamuoyu ile paylaşılması, dönemin Genel Kurmay Başkanları dahil Türk Silahli Kuvvetleri hakkında mesnetsiz iddiaları ileri süren Altay Tokat hakkında TCK’nun 301. Maddesi uyarınca suç duyurusunda bulunulması için ihbarda bulunulduğunu bilgilerinize sunarız.

Konuya ilişkin açıklamamızın haberin yayınlandığı şekilde yayınlanmasını rica ederiz.

Saygılarımla,

Aydın Doğan Vekili

Av. Erem Yücel”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]