Avrupa’nın en büyük adliyesi olan İstanbul Adalet Sarayı’nda hırsızlık şoku!

Avrupa’nın en büyük adliye binası olma ünvanına sahip İstanbul Adalate Sarayı içindeki İcra Müdürlükleri’nde yaşanan hırsızlık olayları filmlere konu olacak cinsten. Kılıktan kılığa giren hırsızlar, sivil polisler tarafından adım adım takip edilerek başarıyla yakalandı.

İstanbul Adalet Sarayı’nda 2016 yılında tam 39 hırsız yakalandığı ve özellikle adliyenin en yoğun birimlerinden olan İcra Müdürlüklerinin hırsızlar tarafından mesken tutulduğu belirtiliyor. Şüphelilerin hırsızlık yaptıkları anlar güvenlik kameralarıyla saniye saniye kaydedilirken, adliyenin suç araştırmada görevli sivil polisleri şüphelileri yakalamayı başardı. Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı içinde hırsızlık yapmaya cüret eden hırsızlar özellikle kalabalık olduğu için İcra Müdürlükelri, Baro Odaları ve koridorları tercih ediyorlar. Hırsızların en çok çaldıkları eşyanın cep telefonu olduğu gözlendi.

Hırsızlar kılıktan kılığa giriyor

Bazen devlet memuru kılığında bazen çaycı kılığında hırsızlık yapan zanlılar güvenlik kameralarına kıskıvrak yakalandılar. İstanbul Adalet Sarayı Polis Merkezi, Suç Araştırmada Görevli sivil polisler, tespit ettikleri hırsızları adım adım izleyerek yakalayarak adalete teslim ettiler.

Adli kaynaklardan edinilen bilgilere göre, adliyede yaşanan hırsızlık, yankesicilik ve dolandırıcılık konularında 2016 yılında toplamda 39 şüpheli yakalandı. Bunlardan 11’i tutuklanırken 28’i hakkında adli kontrol hükmü uygulanarak serbest bırakıldı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - bilgi@medyabey.com