AVM’lerin sosyal medya yönetimi nasıl olmalı?

AVM’ler artık yalnızca alışveriş merkezi değil aynı zamanda yaşam merkezi olma yolunda ilerliyor. Ziyaretçiye hem alışveriş hem de yaşama dair değerler katan AVM’lerin önemli başarı unsurlarından biri de artık sosyal medya.Bambaşka dijital bir dünya olan sosyal medya, her markanın yer aldığı ve günden güne büyüyen bir yapı. Çoğu markanın hedef kitlesiyle etkileşim sağladığı bu yapı markanın etkileşimini etkin bir şekilde arttırıyor.

Bu kapsamda AVM sosyal medya yönetimini Nuit’e sorduk…

AVM’LER SOSYAL MEDYADA NASIL BOY GÖSTERMELİ?

“AVM’lerin sosyal medyada kullandığı dilden tutun da yaptığı yarışmalara kadar tümü hedef kitlede olumlu ya da olumsuz bir profil oluşturuyor. AVM ile bağ kurmaya başlayan ziyaretçi gerek etkinliklerinden haberdar olmak, gerekse eğlenceli paylaşımlarını görmek için sosyal medyalarını takip ediyor. Aslına bakarsınız bir göz tarafından değil milyonlarca göz tarafından takip ediliyorsunuz. Ancak bir zaman sonra hedef kitlenizin yalnızca takip etmesi yetmiyor ve etkileşim alacak paylaşımlar planlamaya koyuluyorsunuz.

AVM’LER İÇİN SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ NEDEN ÖNEMLİ?

Hedef kitleyle etkileşimi arttırmak için kullanacağınız samimi dil ve onları harekete geçirecek sakil olmayan, eğlenceli ve göze hitap eden görsellerle yapacağınız paylaşımlar çoğu zaman işinize yarayacaktır. Gerek hediyeli yarışmalar, gerek samimi sorular gerekse hedef kitlenizi en çok eğlendiren etkinlik görseli paylaşımlarınız sizin sosyal medyaya yansıyan aynanız olacaktır.

Marka değerlerine zarar vermeden, hedef kitleyi incitmeden, dozunda samimi paylaşımlarla göreceksiniz ki hedef kitlenizle bir bütün olmanızda sosyal medya aracı olacak.”

Bizce sosyal medya durağanlığı kabul etmeyecek kadar dinamik ve samimi. Bu sebeple dinamikliğe ayak uydurulmalı ve kendi dijital dünyamızı bu yönde yönetmeliyiz…

Kaynak: kioskla.co

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]