AVM’lere sivil özel timler geliyor

Alış Veriş Merkezli (AVM)’lerinde güvenlik önlemleri arttırılıyor. Son olarak AVM’ler içinde sivil özel timlerin görev yapacağı belirtildi. Türkiye’de son dönemlerde yaşanan terör olaylarının ardından kalabalık mekanlarda özel sivil timlerin görev alacağı bildirildi. Emekli Özel Harekat polislerinden kurulacak olan bu timlerin olası saldırılarda teröristlere anında müdahale edeceği belirtildi.

AEM’lerde üst düzey güvenlik önlemleri için çalışmalar başlatıldı. Hali hazırda bulunan güvenlik güçlerinin tedbirlerine ilave olarak özel sektörün de olası saldırılara karşı güvenlik sisteminde yer alacağı yeni düzenlemeler yapılıyor. Özellikle İstanbul’un ünlü büyük alışveriş merkezi (AVM) yönetimleri terör saldırılarını önlemek ve kaybı en aza indirmek için özel bir tim kurulacağı ve bu timin sivil görev yapacağı vurgulanıyor. kuruyor.

Özel timlere silehla müdahale yetkilisinin de verileceği yeni güvenlik önlemi paketinde, yakın zamanda emekliye ayrılmış Doğu ve Güneydoğu’da sıcak çatışma deneyimi olan özel harekatçıların görev alması planlanıyor.

Buna göre Özel Harekatçılarla görüşen AVM’ler, özel sivil timleri 5-10 kişiden kurabilecek. Terör olaylarının artmasının ardından alınan güvenlik önlemlerinin terörist ya da kötü niyetli kişiler için caydırıcı bir özelliğinin de olduğu vurgulanıyor. Güvenlik uzmanları bu sayede AVM’lerde işlenen suç oranlarının da azalacağını belirtiyor.

İlk uygulamalar İstanbul’da 4 büyük AVM’de 

Yeni güvenlik uygulaması ilk etapta İstanbul’daki 4 büyük AVM’de gerçekleşecek. Konuyla ilgili temasların başlatıldığı ve sistemin yasal uygulaması ile silah kullanma yetkisinin de düzenlenmesinin ardından en kısa sürede devreye girmesinin beklenildiği belirtildi.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]