AUZEF kayıt yenileme başladı, klavuzda neler değişti? Gri renkli dersler seçilecek mi?

AUZEF kayıt yenileme dönemi başladı. 11 Eylül-17 Eylül tarihleri arasında yapılacak kayıt yenileme için öğrencilerin AKSİS sistemine girerek derslerini seçmesi ve ardından harç parasını yatırması gerekiyor. AUZEF’te değişen müfredata göre bu yıl ders seçimi nasıl yapılacak? Klavuzda hangi bilgiler yer alıyor?

GÜZ 2017-2018 GÜZ YARIYILI KAYIT YENILEME TARİHLERİ

11-17 Eylül olarak belirtilmiştir. Ödeme islemini gerçeklestirmek için AKSIS sistemine giris yapıp sol menüdeki “Harç Bilgileri” kısmından “Referans” numaranızı ve ödeme miktarınızı görebilirsiniz.) Ögrenc lerden Alınacak Katkı Payları ve öğrenme ücretlerine ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı gereğince bir yüksek ögretim programında kayıtlı iken ikinci bir üniversite programına kayıt yaptırılması halinde katkı payı öğrencinin kendisi tarafından karşılanır.
Kayıt yenileme 2 aşamadan oluşuyor. 1. Ders Alma 2. Ödeme

Ders Alma: 1. Sınıflar (yani 2017-2018 ilk kayıt yaptıranlar) için ders seçim işlemleri sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır. Diğer sınıfların ise AKSİS sistemine girerek derslerini seçmesi gerekmektedir.

Ödeme: Ders seçtikten sonra belirtilen ücret (harç parasını) Halkbank şubelerinden, ATM’lerinden ya da internet üzerinden ödenecektir.

Ders seçimi için AKSİS sistemine giriş tıklayınız

Önemli
Kırmızı işaretli olarak ekrana gelen dersleröğrencinin daha önceki dönemlerde seçtiği, FF notu alarak basarısız oldugu derslerdir. Ögrencinin kırmızı işaretli dersleri alması gerekmektedir.

• DC,DD Harf Notlu Ders Alma:
Mavi isaretli olarak ekrana gelen dersler, öğrcencinin daha önceki dönemlerde seçtiği, DD-DC harf notu alarak kosullu geçtiği derslerdir. Ögrencinin istegine baglı olarak ders seçilebilir.

AUZEF KAYIT YENİLEMEDE GRİ-YEŞİL RENKLİ DERSLER NE DEMEK?

AUZEF kayıt yenileme sayfasında değişen müfredatla gri veya yeşil renkli derslerden hangilerini seçmeli, hangilerini seçmeye gerek yok. Bu yıl Mantık dersleri birleştirildi. Yani Bahar döneminde mantık yok. O nedenle formasyon almak isteyen öğrencilerden klasik ve modern mantık derslerinin herhangi birini almayan yani transkriptinde MF yazan ya da mantık derslerinden herhangi birinden FF alan bu dönem mantık dersini seçmek zorunda. Yani diyelim ki Klasik Mantık 1 aldınız geçtiniz ama Klasik Mantık 2 MF gözüküyor yani almadınız. O halde bu dönem mutlaka (yine tekrarlayalım formasyon istiyorsanız) Klasik Mantık adı altında birleştirilmiş yeni dersi almalısınız. Çünkü Mantık yalnızca Güz döneminde…

Eğer geçmiş dönem formasyon dersleri dışında seçmeli bir dersi aldınız ve geçtiyseniz bu dönem ders alma listenizde Klasik Mantık ya da Modern Mantık varsa almak zorunda değilsiniz. Çünkü zaten o ders grubundan ders almış ve geçmiş durumdasınız.

3. dönem Sosyal bilimlerde metod adlı ders kaldırıldı yerine Bilimsel Araştırma Teknikleri adlı bir ders geldi. Eğer sosyal metoddan notunuz FF ise bu dönem bilimsel araştırmaları seçmek zorundasınız.

Formasyon derslerini seçip geçtiyseniz ders alma listesinde görünen mantık derslerini ve aile sosyolojisi dersini almanıza gerek yok. Yani geçtiğimiz yıllar mantıkları verdiyseniz yeniden mantık almayacaksınız. Ve eğer geçtiğimiz dönemlerde Çağdaş Psikoloji Akımları adlı dersi alıp geçtiyseniz Aile Sosyolojisi almayacaksınız.

2017-2018 KAYIT YENİLEME KLAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]