ATV’ NİN KURTLAR VADİSİ’ NDEN FAZLASINA İHTİYACI VAR

kurtlar-vadisi

Soru şu: Kurtlar Vadisi Pusu, ATV’ye ne denli taze kan olur?

Yayına girdiği ilk günden itibaren basında kendine geniş yer bulan Kurtlar Vadisi, bu sezon ATV ekranlarında yayına giriyor.

Neredeyse bir nesil bu dizi ile büyüdü. Hemen hemen her sezonda dizinin isminin arkasına bir eklenti geldi. Ama Kurtlar Vadisi 10. sezonda ATV’de yine karşımız da…

Kimi zaman gündeme ışık tuttuğu ya da derin devletten haber verdiği için gündemi belirlediği söylenen dizi yeni sezonda baş karakterlerinden Memati’nin ölümü ile başlayacak. Perşembe akşamlarının büyük bir izleyici kitlesinin vazgeçilmezi durumundaki Kurtlar Vadisi yeni sezonda yeni kanalında beklenen ilgiyi görecek mi bilmiyorum. Ancak ATV bu sezon dizilerden kaybettiği kanı Kurtlar Vadisi’yle telafi etmeye çalışıyor bu kesin!

Son birkaç yıldır yayına giren birçok dizisini izlenme oranları düşük olunca yayından kaldıran ATV, bu sezon güçlü rakipleriyle başetmek ve izlenme oranlarını yükseltmek için Kurtlar Vadisi Pusu’yu kanalına transfer etti.

Etti de iyi mi yaptı?

Bence dizi ilk başladığı dönemdeki süksesine sahip değil. Teknoloji gelişti, izleyici tercihleri farklılaştı ve birçok dizi kendine fan kitlesi kazandı. Kurtlar Vadisi bana göre  “Yeter artık bitsin” dediğim bir kıvama geldi. Polat Alemder( Necati Şaşmaz) resmen ekranda yaşlandı. Saçlarına düşen akları gün ve gün saydık hatta not ettik.

Zaten sıcak gündemle  hop oturup hop kalktığımız ülkemizde ( terör saldırıları, sınır ötesi sorunlar) bunları gözümüze sokacak bir dizi değil de daha farklı kurgulanmış yeni bir Kurtlar Vadisi ile iddiasını sürdürse sanırım daha anlamlı bir iş yapılmış olur.

polat-alemdar

Yeni yayın döneminde bence ne “Huzur Sokağı” ne “Uçurum” ne de “Kurtlar Vadisi Pusu” istedikleri izlenme başarısını kanala getiremeyecek.

Bunun dışında henüz 2. bölümü yayınlanmış olan “Krem” dizisinin ise yanlış saatte ve günde yayınlandığı kanaatindeyim. Zira fantastik bir dizi olan Krem, daha çok yeni yetişmekte olan özellikle geç kızlara hitap eden bir kurguda.

Muhteşem Yüzyıl, Behzat Ç , Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Kuzey Güney, Suskunlar, İşler Güçler gibi rakip kanalların başarılı projeleri yanında ATV kan kaybetmeye devam edecek gibi görünüyor. Kurtlar Vadisi Pusu ATV ‘ye  ne derece  katkı sağlayacak bunu hep beraber izleyip göreceğiz.

ÖZGE EREL / MEDYABEY

www.twitter.com/Ozge_

 

YORUMLAR

Yazıya 6 yorum yapılmış.

kurtlar vadisi 23:49

BENCE ÇOK YANLIŞ DÜŞÜNÜYORSUNUZ ÖZGE HANIM. KURTLAR HER SENE ÜSTÜNDÜ PERŞEMBE AKŞAMLARI SİZ TNT NİN HİÇ İLK YÜZE GİRDİĞİNi GÖRDÜNÜZ MÜ? BEN GÖRDÜM. GEÇEN SENE KURTLAR VADİSİ VARKEN … BUNDAN DOLAYI VADİ BU SEZONDA KAZANIR GÖRECEKSİNİZ.

cihan yıldırım 23:49

Daha fazlası var. zaten pazartesi karadayı, salı son yaz, bunlar zirveye oynayacak diziler. ayrıca k.v.p karşısında şu an perşembe akşamları rakip yok.

cihan yıldırım 23:49

perşembe gününü raytingleri açıklandı bakmanızı tavsiye ederim birinci açık ara belli…

otman_bakkal 23:49

Düşüncenize katılıyorum. Bu milleti anlamakta güçlük çekiyorum .Tek hak verdiğim nokta çok daha iyisini görmedikleri için eldekine sahip çıkıyorlar.

pınar 23:49

özge hanım siz tv seyrettiğinizden emin değilim. kurtlar vadisi gibi bir dizi seyredilmez mi. şunu bilin ki bu dizi sadece perşembe gününün reyting rekortmeni değil tüm haftanın reyting rekortmeni. bu arada sizin de izlemenizi rica ederim.

ozan 23:49

Çok yanlış düşünüyorsunuz haftalık reyting sonuçlarına bakmanızı tavsiye ederim kurtlar vadisinin oynandığı hafta onu geçen bir başka dizi veya program yoktur.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]