Atama gerçekleşti…TRT Genel Müdürü kim oldu?

TRT Genel Müdürlüğüne, TRT Genel Müdür Yardımcısı görevini yürüten İbrahim Eren’in atandığı haber veriliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İbrahim Eren’in atama kararını onayladığı atama kararının Resmi Gazete’de yayımlandığı bildiriliyor.

İBRAHİM EREN TRT GENEL MÜDÜRÜ OLDU

İbrahim Eren, TRT Genel Müdürlüğü için yapılan 56 başvuru arasından belirlenen 3 isimden birisiydi. Eren, Bakanlar Kurulunun seçimini yapmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayıyla TRT’nin 17’nci genel müdürü oldu.

Eren, 4 yıldır TRT Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden 2004’te mezun oldu.

2008’de ATV’de göreve başlayan Eren, ATV Avrupa’nın Genel Müdürlüğü ve ATV’nin Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Eren, buradaki görevinde özellikle iç yapımların etkin ve verimli hale getirilmesi, kanalın yeniden yapılandırılma stratejilerinin belirlenmesi süreçlerinde faal rol oynadı.

Londra’da bulunan University of Westminster’dan medya yöneticiliği alanında yüksek lisans derecesine sahip olan Eren, 2013 yılı Temmuz ayından bu yana Türkiye Radyo ve Televizyon (TRT) kurumunda Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

İbrahim Eren, TRT’de göreve başlamasıyla beraber Diriliş, Payitaht Abdülhamit, Filinta, Sevda Kuşun Kanadında, Yedi Güzel Adam, Seddülbahir 32 Saat ve Büyük Sürgün Kafkasya gibi milli projelere imza attı. AyrıcaTürkiye’nin ilk uluslararası haber kanalı TRT World’ün kuruluşunu gerçekleştirdi.

Aynı zamanda televizyon sektörünün ortak endüstri komitesi olan TİAK AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı ile Türk Telekom Yönetim Kurulu üyeliği, International Emmy Direktörlüğü görevlerini de yürüten Eren, evli ve üç çocuk babası.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]