ATA DEMİRER VE FERDİ TAYFUR ARASINDAKİ “ÇALINTI”DAVA SONUÇLANDI

Ferdi Tayfur’un, senaryosunu çalıp “Berlin Kaplanı” filmini çektiği iddiasıyla Ata Demirer’e açtığı dava sonuca bağlandı.

Ferdi Tayfur ve Ata Demirer’i mahkemede karşı karşıya getiren süreç, 2009 yılında aynı programa konuk olmalarıyla başladı.

Tayfur, yayında “Lambalı Saz” adlı film projesinden bahsetti ve Demirer’e başrol teklif etti. Demirer ise sanatçıdan senaryosunu kendisine göndermesini istedi. Üç yıl sonra Demirer, “Berlin Kaplanı”nı vizyona soktu. Tayfur, “Gönderdiğim senaryodan izinsiz alıntı yaptı” diyerek dava açtı. Ata Demire ise iddiayı kabul etmeyerek Ferdi Tayfur’un senaryosunun eline ulaşmadığını iddia etti.

Dava, nihayet sonuçlandı ve mahkeme Demirer’i haklı buldu. Hakim, “Berlin Kaplanı”nın senaryosunun Demirer’e ait olduğuna, Tayfur’un film üzerinde hiçbir hakkının bulunmadığına” hükmetti.

Ata Demirer, iddialarıyla kamuoyu önünde kendisini küçük düşürdüğü gerekçesiyle Ferdi Tayfur’a açtığı 100 bin liralık manevi tazminat davasının da önümüzdeki aylarda karara bağlanması bekleniyor.

Demirer, bu davayı 2012 yılında açmıştı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]