ATA AÖF sınavsız ikinci üniversite kayıt şartları ve tarihi hakkında herşey

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi ATA-AÖF ön kayıtları devam ediyor. 11 Mayıs 2017 tarihinde başlayan ön kayıtlar 29 Eylül 2017 tarihine kadar devam edecek. ATA AÖF resmi sitesinde sınavsız ikinci üniversite hakkı kazanmış adayların şartları, ön kayıt aşamaları ile ilgili bilgilendirici bir de video yayınlandı.

Peki ATA AÖF sınavsız ikinci üniversite kaydı nasıl olur? ATA AÖF kayıt şartları nelerdir? ATA AÖF kayıt tarihleri ve ücreti hakkında en güncel bilgiler haberimizde. ATA AÖF internetten ön kayıt nasıl yaptırılır? İşte aradığınız tüm soruların cevapları.

ATA AÖF resmi sitesinde konuyla ilgili yer alan bilgiler şu şekildedir:

“Lütfen İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAYIT ŞEMASI adımlarını dikkatlice takip ederek kayıt işleminizi gerçekleştiriniz. Bu esnada web sayfamızda bulunan İkinci Üniversite Kayıt Sayfası ile ilgili problem yaşamanız durumunda mesai saatleri içerisinde Çağrı Merkezimizi (444 92 82) arayarak 4’ü tuşlayınız ve Öğrenci Bilgilendirme Merkezine bilgi veriniz. Ayrıca bize [email protected] adresinden e-posta yoluyla da ulaşabilirsiniz. Siz değerli öğrenci adaylarımıza kayıt işlemleri ile ilgili bilgilendirmeler, Fakültemiz web sayfasından ve SMS yoluyla yapılacaktır.”

Kesin kayıtlar ne zaman? 

“21.08.2017 – 06.10.2017 Tarihleri arasında T.C. Kimlik numaranız ile Halkbank, VakıfBank veya Ziraat Bankası şubeleri ya da internet bankacılığı aracılığıyla dönemlik materyal ücretini yatırınız. Kaydınız Fakültemiz tarafından hemen yapılacaktır.”

DİKKAT !

 Akademik takvimde belirtilen kayıt tarihleri kesinlikle uzatılmayacaktır. Bu tarihler arasında kaydını yaptıramayan adaylarımız daha sonra kayıt için herhangi bir hak iddia edemez, mazeret ileri süremez ve kayıt hakkını kaybederler.

 Kayıt belgelerinizin biri bile eksik olsa kayıt yapılamaz ve belge tamamlamak üzere ek süre verilemez.

 Daha önce herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olup önlisans veya lisans diplomasına sahipseniz Türk Dili I-II, Yabancı Dil I-II ile Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I- II derslerinden muafiyet işlemleriniz Yükseköğretim Kurulu Bilgi Sistemi (YÖKSİS)’de mezuniyet bilginiz varsa Fakültemiz tarafından herhangi bir belgeye ihtiyaç duyulmadan yapılacaktır. Halen başka bir yükseköğretim kurumunda öğrenimine devam ediyorsanız muafiyet talepleriniz dikkate alınmayacaktır.

 Materyal ücretini yatırmış ve Fakültemize kesin kaydınız yapılmış ise birinci sınıf ders kayıt işlemleriniz akademik takvimde belirlenen tarihler arasında Dekanlığımız tarafından otomatik olarak yapılacaktır. Sonraki yıllara ait ders kaydınızı sizin yapmanız gerekmektedir.  Kesin kayıt işlemlerini tamamladıysanız, öğrenci kimliğiniz sistemde kayıtlı olan yazışma adresinize kargo/posta yolu ile gönderilecektir.

ATA AÖF KAYIT İŞLEMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]