Astrolog Filiz Özkol 15 Temmuz ve sonrası için neler öngördü?.. “16 ve 18 Eylüle dikkat!”(M.Bey-Özel)

Türkiye 15 Temmuz darbe teşebbüsü ile olağanüstü bir döneme girdi. Olayın yankıları ve etkileri halen devam ediyor. Uzmanlar, bundan sonrası için milletçe dikkatli olmamız gerektiğinin altını çiziyorlar. Yaşadığımız bu olağanüstü olayların “astrolojik” arka planını iyi bir astroloğun gözünden Medyabey okurlarına sunmak istedik. Filiz Özkol, 15 Temmuz ve sonrasında yaşanacakları Medyabey için değerlendirdi.

Aynı zamanda Sabah ve Yeni Asır gazetelerinin yazarı olan Astrolog Filiz Özkol, yaşadığımız kritik süreçle ilgili çok önemli ve ilginç açıklamalarda bulundu.

İşte, 15 Temmuz darbe teşebbüsü ile ilgili Türkiye’de yaşadığımız sıradışı olaylar hakkında Filiz Özkol’un yaptığı o açıklamalar:

FİLİZ ÖZKOL’A GÖRE 15 TEMMUZ DARBE TEŞEBBÜSÜNÜN ASTROLOJİK KODLARI

-15 Temmuz akşamı ve gecesinde Türkiye için çok olağanüstü bir olay yaşadık. Neyse ki halkımızın ve devlete bağlı güvenlik güçlerimizin büyük fedakarlığı ile bu kabus sona erdi. Astrolojik açıdan ülke olarak neden böyle olağanüstü bir olayı yaşadık?

FİLİZ ÖZKOL: Türkiye’nin kuruluş haritasında yükselen burcunda Plüton bulunuyor. 28 Kasım 2008 yılında Plüton’un Türkiye’nin yükselen karşıt eve geçmesiyle ( 7. Ev aynı zamanda ilişkilerde açık düşmanlığı simgeler) Türkiye için tehlike çanları çalmaya başlamıştı. Plüton sinsice geliyorum dedi. . 15 Temmuz gecesi Astrolojik açıdan Türkiye Jüpiter, Satürn, Neptün ve Mars işgali altındaydı. Değişken burçlarda üç kare açısı mevcuttu. Bir diğer Kare Öncü iki burç Uranüs ve Güneş açısıydı. Jüpiter ve Satürn iki değişken burçta kare açıyla birbirlerine gezegenlerini ödünç vermişler ve zararlı bir şekilde kullanıyorlardı. Olağan üstü gecede astrolojide halkı sembolize eden Ay, Retro durumunda olan Satürn’le kavuşum halindeydi. Otorite ve halk karşı karşıya geldi. Gökyüzünde güçlü bir T açı mevcuttu. Her şey zorlu bir geceyi getirdi. Sonunda Halk kazansa da dikkatli olmak gerekir.

filiz-ozkol

-Bu seyir bundan sonra nasıl devam edecek? Tehlike tamamen geçti diyebilir miyiz? “Şu tarihe mutlaka dikkat edilmeli” diyebileceğiniz bir tarih öngörebiliyor musunuz?

“TÜRKİYE’DE TEHLİKE HİÇBİR ZAMAN BİTMEZ”

FİLİZ ÖZKOL: Büyük ülke planlarının yapıldığı bir dönem içindeyiz. Tehlike hiçbir zaman bitmez. Sadece şekil değiştirir. Türkiye bir kırılma yaşıyor. Değişim ve gelişim süresi içindeyiz. Önemli olan geçmişten aldığımız dersler. Otorite gücü doğaya aykırıdır. Sevgi birliğini bozmamak gerekir. Doğa intikam alır. Plüton her şeyi alt üst eder. Özellikle Ağustos ayı riskli diyoruz fakat 10 Eylülden sonra durum biraz vahimleşebilir. Eylülde iki tutulma ve Merkür retrosu var. Üstelik Jüpiter Terazi burcuna geçiyor. Türkiyenin Natal haritasında Mars terazide Jüpiter’le birlikte hareket edecek. Olaylar iyice abartılı bir konuma gelecek. Çatışmaları ve güvenlik kuvvetleri harekete geçiren durumlar ortaya çıkacak. Zehirlenmeler ve hastanelerde yaşanacak kargaşa yine kapsam alanı içinde olabilir. Satürn. Neptün ve Güneş karesi zorlayıcı bir açı.. Hukuksal sorunları ve adalet sorgulamasını gündeme getiriyor.. Neptün retrosu ve Ay tutulması gizli ve sinsice yapılan planların halkın sağlığı üzerinde belirsizlik denemeleri gündemde olacak. Deniz kazaları hava yolları aksiyonlarına karşı yine tedbirli olalım..

– Kara bulutların tamamen dağılması, tehlikenin tamamen geçmesi için sizce daha ne kadar beklememiz gerekiyor?

“DÜNYA İÇSEL BİR KANAMA GEÇİRİYOR”

FİLİZ ÖZKOL: Türkiye’nin önünde yeni bir dönem fakat uğraştırıcı bir süreç var. Dünya barışını bozmadan kendi çıkarlarımızı koruyacak bir uzlaşma politikası çizmemiz gerekiyor. 2017 yılının ilk altı ayı yorucu bir süreç. Türkiye yükselen bir değer. Dünya içsel bir kanama geçiriyor. Avrupa ve Amerika tükenmişliklerini belli etmek istemiyorlar. Toprak savaşlarının başlayacağını ve artık dünya ülkelerinin sınırlarını yeniden çizmek istediklerini 2008 yıllarında belirtmiştim. Yeni bir dünyada Çin atağa kalkıyor. Rusya ve Çin dünya olaylarına yeni bir gündem oluşturabilir.

– Bu olay Türkiye’yi adeta birleştirdi. Bugüne kadar hiç görmediğimiz birlik bütünlük fotoğraflarına şahit olduk. Bu tablo devam edecek mi yoksa yine kutuplaşmanın gölgesinde kalacağımız günlere mi döneceğiz?

16 VE 18 EYLÜL’E DİKKAT!

FİLİZ ÖZKOL: Henüz karışıklık bitmeyecek. Eylül ayının ilk haftası oldukça sancılı. . Ben ağustosun son haftası ve eylül ayının bizi bir hayli yoracağını görüyorum. Özellikle 16 ve 18 Eylül dönemlerine dikkat çekmek istiyorum 2017 yılının 11 ve 26 Şubatta yaşanacak 2 tutulma ile yine gündem sallanacak. Belirsizlikler söz konusu . Yeniden bir kutuplaşma sahnelerine hedef olacak konular gündeme gelip oturabilir. İki tutulma zorlu sınavların bizi beklediğini bir takım uyanışlar ve kopuşların sıkı takibi ve kendimizle yüzleşme durumlarını getirecek. Türkiye’nin kaderini değiştiren devlet kararları gündeme oturacak.

-“2023 hedefleri” ibaresini çok sık duyuyoruz. 2023’te siz Türkiye’yi nerede görüyorsunuz? 2023’te nasıl bir Türkiye göreceğiz; bu konuda biraz detay verebilir misiniz? 

“İNSANLIĞIN MİSYONU DEĞİŞECEK”

FİLİZ ÖZKOL: 2023 yılı sadece Türkiye değil dünyanın profili değişiyor. Plüton Oğlak burcundan çıkmaya hazırlanıyor. 2018 yılında daha bir nefes alacağız. Yıllardır ağır etkisi artık farklı bir moda geçiyor. İnsanlık misyonunun değişeceğini gösteriyor. Türkiye ağır bir sınavdan geçiyor. Bilim ve bilgiden uzaklaşırsa sürpriz hayal kırıklıkları yaşayabilir. Radikal sistemlerin baskıcı yönleri dış güçlerin bize karşı sürekli taktik geliştirmesine neden olabilir.

filiz-ozkol

 

– Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ülkemizin ilk “Başkan”ı olacak mı? Ya da başkanlık sistemi ülkemize gelecek mi?

BAŞKANLIK SİSTEMİ VE TÜRKİYE

FİLİZ ÖZKOL: Bu da tartışma içeren bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Satürn Oğlak burcuna geçtiği zaman Türkiye’nin otoriteye olan saygı kendi içinde yeni bir yapılanmaya geçecek. Başkanlık sistemi oldukça tartışılacak. Meclise taşınacak. Sistem yavaş yavaş kendiliğinden güç otoritesiyle yerleşecek. Plüton ve Neptün gizlilik ve alışkanlığın içimize yerleşmesini sağlar. Bir çeşit gizli bir algı pin kodunun toplumsal bilinçaltı olgusunu yaratması gibi düşünebiliriz. Gerçeklerin hep tartışmayla gelecek bir düzenin içinde yerini alırken sancılı bir dönem devam edecek.

MEDYABEY-ÖZEL

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]