Arka sokakların son bomba transferi Emir Benderlioğlu kimdir?

Magazin basınında günün en çok konuşulan konu Arka Sokaklara Daağ 2 filmindeki rolü ile hafızalara kazınan Emir Benderlioğlu… Sevilen oyuncu Emir Benderoğlu Arkak Sokaklarda hangi rolde oynayacak? Emir Benderoğlu kimdir sorusunun cevabı da Medyabey’de…

Yıllar önce Kanal D’nin sevilen gençlik dizisi Kavak Yelleri’nde psikopat rolü ile yer alan ardından Dağ 2 filmi ile adını duyaran Emir Benderlioğlu, bu kez ekranların en çok sevilen dizisi Arka Sokaklar ile izleyicisiyle buluyacak. Emir Benderlioğlu bugün Renkli Sayfalar programına eşi ile birlikte katılarak Arka Sokaklar için çekimlerin başladığının müjdesini verdi.

Emir Benderlioğlu Dağ 2 filmindeki rolüyle hafızalara kazındı

fft16_mf8090011

Emir Benderlioğlu daha önce de Kanal D’de yayınlanan İlker Ayrık’ın sunduğu Ben Bilmem Eşim Bilir yarışmasına katılan Emir Benderlioğlu’nun performansı göz doldurmuştu:

EMİR BENDERLİOĞLU KİMDİR?

Emir Benderlioğlu, 28 Ekim 1979 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ni bitirdi. Önce heykel okuyan oyuncu daha sonra grafik bölümüne geçti daha sonra da TRT tanıtım kordinatörü olarak çalıştı.

Ankara’da arkadaşı Alper Çağlar ile tanıştı ve daha sonra Alper Çağlar’ın yönetiminde: Bukalemun, 4 Saat, Kabakurgu, Camgöz filmlerinde oynadı. Camgöz hariç bu filmlerde başrol oynadı.

Alper Çağlar’ın filmlerindeki performansıyla beğeni toplayan oyuncu bir ajansa kaydoldu ve İstanbul’a yerleşti.

Emir Benderlioğlu, 2006’da Cem Özer ve Nurgül Yeşilçay ile birlikte Ademin Trenleri adlı sinema filminde, Bekir karakterini canlandırdı. Daha sonra da Sessiz Fırtına adlı dizide İbrahim karakterini canlandırdı. 2008 yılında da Dedektif Biraderler başrol oyuncusu olarak Savaş karakterini canlandırdı. Ayrıca Kavak Yelleri’nde Mine’nin sevgilisi Burak karakteri ile karşımıza çıkan Emir Benderlioğlu fotoğrafçılıkla da yakından ilgilenmektedir. Animasyon, 3D grafik gibi konulardaki yarışmalarda da ödüller kazanmıştır.

Emir Benderlioğlu, 6 Temmuz 2010 tarihinde kendisi gibi oyuncu olan Ceren Şekerci ile evlendi. Nur adında bir kızı vardır.

EMİR BENDERLİOĞLU FİLMOGRAFİSİ

2016- Dağ 2 (Başçavuş Batur Altınbilek) (SinemaFilmi)

2014- Panzehir (Ferit) (Sinema Filmi)

2013- Osmanlı Tokadı (Savaş) (TV Dizisi)

2011- Hop Dedik: Deli Dumrul (Dumrul) (Sinema Filmi)

2011/2012- Yer Gök Aşk (Yılmaz) (TV Dizisi)

2010- Keskin Bıçak (Çetin) (TV Dizisi)

2009- Deli Dumrul Kurtlar Kuşlar Aleminde (Dumrul) (Sinema Filmi)

2009- Ayrılık (2) (Eytan) (TV Dizisi)

2008- Dedektif Biraderler (Savaş) (TV Dizisi)

2007- Sessiz Fırtına (İbrahim) (TV Dizisi)

2007/2010- Kavak Yelleri (Burak) (TV Dizisi)

2007- Camgöz (Batu) (Kısa Film)

2007- Adem’in Trenleri (Bekir) (Sinema Filmi)

2006- Bukalemun (Ozan) (Kısa Film)

2004- 4 Saat (Kısa Film)

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]