ARDA USKAN’DAN KURTULUŞ FORMÜLÜ!

show-tv

Takvim gazetesinden Arda Uskan, Show TV’nin içinde bulunduğu krizden nasıl kurtulabileceğine değindiği yazısında bakın kurtuluş formülü olarak hangi yolu tavsiye etti? İşte, deneyimli kalem Arda Uskan’dan Show TV’yi krizden kurtaracak yegane formül…

Show’u kurtaracak yegane formül!

Show TV bundan bir süre önce dizi sektörünün önde gelen yapımcılarıyla masaya oturmuş ve ‘kanalı ayakta tutmak için uzun vadeli bir ödeme planı karşılığında dizi yapmaları’ konusunda bir ön anlaşmaya varmıştı.

Ancak duyduk ki o anlaşma tek taraflı bozulmuş. Yani Show ekranlarında önümüzdeki sezon dizi yayınlanması zor görünüyor.
Bu haberi aldığımdan beri (aynı zamanda Takvim’in dizi uzmanı olarak) kendi kendimle toplantı üstüne toplantı yapıyorum. Sonuçta şöyle bir formül buldum.

1) Bir kere diziler en fazla 4 ila 6 bölüm olacak. Ve süreleri 50 dakika ile sınırlanacak. Bu teknik açıdan maliyetlerin düşmesi demek.

2) Hikayeler daha kısa ve derli toplu olacağı için izlenmesi-takibi kolay olacak. “Ben şimdi bu diziye bulaşmayayım, takip edemem yarım kalır” diyen özellikle biz erkek izleyiciye ilaç gibi gelecek.

3) Cumartesi – Pazar günlerinin boşlukları, bu mini dizilerle doldurulabilecek…

Yazının devamı için

http://www.takvim.com.tr/Yazarlar/arda_uskan/2013/03/25/showu-kurtaracak-yegane-formul

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]