Arda Turan ve Menderes Türel’li fotoğraf tazminat konusu oldu

Milli futbolcu Arda Turan ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Menderes Türel’in yer aldığı fotoğraf tazminat konusu oldu. Fotoğraftaki görülen su şişelerini, haberinde ‘şampanya şişesi’ gibi gösterdiği suçlamasıyla  gazeteci Kadir Tekin, tazminat ödemeye mahkum oldu. Tekin’in 7 bin 80 TL adli para cezasını ödeyemeyince hakkında haciz işlemi başlatıldığı öğrenildi.

MENDERES TÜREL DAVA AÇMIŞTI

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Türk Milli Takımı’nın 2016 yılının Nisan ayında İsveç Milli Takımı ile yapacağı özel maç için Antalya’ya gelen futbolcu Arda Turan ile makam aracında fotoğraf çektirdi.

Türel’in sürücüsünün çektiği fotoğraf gazeteci Kadir Tekin tarafından bir internet sitesinde ‘Makam aracında şampanya şişeleri’ başlığıyla verildi.

“SU İÇİP AYILSINLAR”

Menderes Türel, haberin görselindeki şampanya şişesi iddiası üzerine Twitter hesabından açıklama yaptı. “Kendi şoförümün çektiği fotoğraftaki su şişesini ‘şampanya’ diye yazanlar su içip ayılsınlar” diye yazan Türel, sonra paylaştığı mesajda şişenin fotoğraflarına da yer verdi.

Türel, yalan haber yaptığı gerekçesiyle de Kadir Tekin’e hakaret davası açmış, 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi, gazeteci Tekin’i haber yoluyla Menderes Türel’in kişilik haklarına haksız yere saldırdığını kabul ederek, manevi tazminat kararı vermişti.

7 BİN LİRAYI ÖDEYEMEYİNCE HACİZ İŞLEMİ BAŞLATILDI

Görülen davada, Kadir Tekin’in ‘kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret’ suçunu işlediği gerekçesiyle 354 gün karşılığı 7 bin 80 TL adli para cezasına çarptırılmasına hükmedildi. Söz konusu parayı ödemediği için haciz memurları, Tekin’in evinde haciz işlemi yapıldığı öğrenildi.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]